Ek İş İmkanı

Bici Bici Yaparak Satmak

Yazan  | 

Yaz mevsiminin gelmesiyle havalarda iyi ısınmaya başladı. Sıcak havalarda insanların bunaltıcı sıcaklardan bir nebze olsun kurtulmalarını sağlayacak çeşitli yöntemler var. İmkanı olanlar havuzlarda serinlerken bazıları da sık sık duş alarak ferahlamaya çalışıyor. Peki ya çarşıda, pazarda, iş yerlerinde olanlar ne yapacak? İşte burada soğuk içecekler devreye giriyor. Bugünkü makalemiz de yazların nefis tatlarından biri olan bici biciyi konu edindik. Konumuzun asıl amacı ise Bici Bici Satarak Para Kazanmak. Belkide bir çoğunuz ilk defa duyuyor bici bici ismini. Nedir, nasıldır, nasıl yapılır gibi konularda hiç bir fikriniz yok. İlk önce bici bici nedir onu öğrenelim.

Bici bici aslında içecek değil. Bici bici bir muhallebi tarzında. Adana şehrine özgü bir soğuk tatlı. Yavaş yavaş her şehrin ve hatta Avrupa pazarlarına da girmeye başlayan bici bici son yılların en gözde tatlarından biri. İlk olarak seyyar satıcılar tarafından satılan bici bici artık lokanta, kafe ve restoranlarda da müşterilere sunulmaya başlandı. Bursa ve Adana da büyük bir kitle tarafından sevilerek tüketilen bu soğuk tatlı sayesinde sizde para kazanabilirsiniz. Bici Bici Satarak Para Kazanmak bulunduğunuz şehirde size yüksek kazançlar sağlayabilir. Bici bici çeşitli renk ve tatlarda yapılabiliyor. Rengini ve tadını üzerine dökülen soğuk şerbet belirliyor. Peki nasıl yapılıyor bu soğuk tatlı? Öncelikle yapımı çok kolay, önemli olan malzemelerin ayarlarını ve miktarlarını tam tadında kullanabilmek.

Su ve nişastayı kaynatarak normal bir muhallebi yapılıyor. Muhallebi bir tepside soğumaya bırakılıyor. Daha sonra ince halde rendelenmiş buzlar küp şeklinde kesilen muhallebinin üzerine konuyor. Buzun üzerinden soğuk şerbetinizi döküyorsunuz ve bici bicinizi tamamlamış oluyorsunuz. Şerbet olarak çoğu zaman meyan kökü şerbeti, kızılcık şerbeti ve gül suyu kullanılıyor. Bu arada unutmadan belirtelim. Bu tatlıda pudra şekeri yada normal toz şekeri ezerek kullanıyorsunuz. Bici biciyi evinizde yaparak çevrenizde satabilir yada lokanta gibi mekanlarla anlaşarak iş yerlerine sipariş yapabilirsiniz. Ek gelir arayanların mutlaka denemesi gereken bir iş. Acele etmenizde fayda var.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir