Ek İş Veren Firmalar

Zeytin Delme İşi İle Para Kazanmak ve Delme İşi Veren Firmalar

Yazan  | 

Aileler gıda alışverişleri sırasında, aldıkları her şeyi iyice incelemekte ve en sağlıklısını almaktadırlar. Ama bazı ürünlerin nasıl üretildiği ya da aldıkları gibi mi elde edildiği hep bir merak konusu olmuştur. Merak edilen bu durumların başında da çekirdeksiz zeytinler gelmektedir. Bu işlem bilindiğinin dışında tam bir fabrika ortamında elde edilmekteydi. Bunun için kurulmuş olan tesislere zeytinler getiriliyor ve buradan da zeytinleri çıkartılmak üzere makinalara sokuluyordu. Piyasada oldukça fazla tercih edilen bu ürünler ise artık ev ortamında herhangi bir makine işlemi olmadan elde edilmektedir. Hem doğallığı bozulmamakta hem de birçok kişiye iş imkanı sunulan evde zeytin delme işi ile beraber, üretimde oldukça hızlandırılmış oluyor.

Ülkemizde ve tüm dünyada zaten mevcut olan işsizlik ya da geçimsizlik sorunlarına çözüm getirmek adına yaygınlaştırılan evde ek işler, nihayet zeytin işlerinde de kullanılmaya başlandı. Dünyanın birçok noktasına ithal edilen ve ülkemizde üretilen bu zeytinler birçok kişiye iş imkanı sunuyor. Özellikle Ege Bölgesinde yer alan illerimizde bu işleri sıkça görebiliriz. Üretim atölyelerinin camlarında ya da İnternet üzerinden yayınlanan iş ilanlarında zeytin delme işine rastlamamız mümkündür. Bu ilanlara başvurarak kendinize kısa bir süre içerisinde hem bir uğraş hem de getirisi yüksek bir iş bulabilirsiniz. Bu işe girmek için herhangi bir bilgi üretiminizin ya da özel bir yeteneğinizin olmasına gerek yoktur. Yapmanız gereken şey sizlere teslim edilen zeytinleri istenilen vakitte hazır etmektir. Bunu yaparken de sizlere belirli kilogramlarda verilen zeytinleri fire vermeden delmeniz gerekmektedir. Yani bu işlemi gerçekleştirirken kesinlikle zeytinleri ezmemelisiniz. Çünkü sizin yaptığınız zeytinler paketleme işleminin ardından marketlere ya da doğrudan müşterilere teslim edilmektedir. Bundan dolayı da bozuk gibi görünen ezilmiş zeytinler müşteriye ulaştırılırsa, bu durum firmanın itibar kaybetmesine neden olmaktadır.

Firmalardan aldığınız bu işin ardından da alacağınız ücretler yaptığınız işlere göre belirlenmektedir. Firmalara yapmış olduğunuz iş başvuruları kabul edildikten sonra, sizlere verilen işler tartılır ve belirli hesaplamalar yapılır. Aldığınız iş kilogram başına belirlenen ücretle beraber sizlere verilir ve işi teslim etmenizin ardından da ücretiniz sizlere ödenir.

8 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir