Ek İş İmkanı

Van’da Öğrenci ve Ev Hanımlarına İş Fırsatı

Yazan  | 

Ailelerin geçinmeleri ve ekonomik bir birikim ortaya koymaları son yıllarda oldukça zorlaşmıştır. Çünkü hayat şartları oldukça pahalı hale gelmiş ve ailelerin büyük bir çoğunluğu geçimini zorlukla sağlamaktadır. Bu duruma son vermek ve daha iyi yarınlar için planlamalar yapan aileler ise öncelikli olarak aile bireylerinin tamamının çalışmasını uygun görmektedir.

Van ilini ele aldığımız zaman görüyoruz ki, neredeyse aile bireylerin tamamı çalışıyor. Çalışamayacak durumda olan ya da aile bireylerinin tamamının çalışma hayatına atılamamasıyla, bireyler mevcut işlerden ayrı olarak ek işler yapmakta ve böylece hedeflerine ulaşmaktadırlar. Ek iş yapmaya karar veren kişilerin ise nereye başvuru yapacakları ya da nasıl bir işte çalışacakları hep bir bilinmezlik halindedir. Söylememizde fayda var ki, Van’da ek iş yapılabilecek birçok sektör bulunmaktadır. Bunların başında yöresel lezzetlerin diğer şehirlere gönderilmesi adına kurulmuş olan fabrikaları, otelleri ya da şehir merkezinde bulunan restoranlar gelmektedir. Mevcut işinizden arta kalan vakitlerde bu firmalarda çalışabilir ve gelirinize artı yönde katkılar sağlayabilirsiniz. Özel sektör firmaları tarafından bireylere sağlanan ek iş hizmeti ile beraber, hem firmalar üretimde hızlanmış oluyor hem de halka istihdam sağlamış oluyorlar. Restoranlarda becerilerinize göre belirli saatlerde garsonluk ya da aşçılık yaparak, istediğiniz ek işi ortaya koyabilirsiniz. Ayrıca; otel ve fabrikalarda da kendinize uygun ek işleri bulabilirsiniz. Van ek iş ilanlarını araştırdığımız zaman önemli bir sektör de alışveriş merkezleridir. Tekstil ve teknolojik ürünlere yönelik satış yapan firmalar, müşteri temsilci ve temizlik görevlisi olarak çalışacak kişileri aramaktadırlar. Bu firmalarda günde belirli saatlerde çalışarak ek gelir sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken firmalarla birebir görüşmek ya da İnternet üzerinden iş ilanı yayınlayan sayfalarda kısa bir araştırma yapmaktır.

VAN’DA ÖĞRENCİ VE EV HANIMLARI İŞ VEREN FİRMALAR:

Çeşitli illerimizde ek iş imkanları bulunmaktadır. Van ilimizde de ne kadar iş bulmak zor olsa da aslında ek iş bulmak çok kolaydır. Van da bulunan öğrecilerimiz veya ev hanımlarımız sitemiz sayesinde ek iş sahibi olabilecekler. Tek yapmanız gereken sitemiz üzerindeki yorum kısmını kullanarak iş veren firmaların sizlere ulaşmasını sağlamaktır. Yada yapılmış olan yorumları inceleyerek iş veren firmalara ulaşmak çok kolaydır.

15 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir