Ek İş Veren Firmalar

Tüm Türkiye Geneli Ek İş Veren Firmalar 2018

Yazan  | 

 

İnsanların boş zamanlarında normal işleri dışında vakitlerini değerlendirebileceği işlerdir. Hem boş zamanlarını değerlendirip hem de sevecekleri işlerde ya da hobi olarak yapabilecekleri uğraşlarda hem zaman geçirmek hem de para kazanmaktır amaç. Bu yapılan ek işler büyükten küçüğe her türlü uğraşlardır. Örnek vermek gerekirse evinizde kendi halinizde uğraşacağınız incik boncuk işlerini dışarıda bir pazarda olsun satmak sureti ile para kazanabilirsiniz. Bu tarz işler belli bir müesseseye bağlı olmaksızın kendi isteğiniz ve arzunuzla yapacağınız işlerdir.

Tüm Türkiye geneli ek iş veren firmalar ile sistemli işler ise şehirlere illere ayrılmış ve her ilde büyük şirketlerin işlerininin dağıtımı yapan firmalardır. Mesela bir tekstil fabrikasının çalışması iplik, kumaş, örgüler üzerindedir. Firmalar üzerinden alabileceğiniz iş ile evinizde çeşitli dikiş nakış işleri yapabilirsiniz ve bu işlerden oturduğunuz yerden de para kazanabilirsiniz. Bu iş ev hanımları için oldukça uygun bir iştir. Çünkü çoğu evli bayanların dışarıda işte çalışma imkanları ve zamanları oldukça azdır. Ev işleri ve bakmak zorunda oldukları çocukları işin daha çok evde olmayı tercih ederler. Bu yüzden bu dikiş nakış tarzı işler en çok ta ev hanımları için ideal ve kaçınılmaz bir fırsattır. Ayrıca ev hanımları için kına paketleme, davetiye hazırlama, ev yemekleri hazırlama, boncuk işleme, evde kutu katlama, takı hazırlama, mum hazırlama, organik sabun üretme, kalem montaj işi gibi ufak çapta işlerle de uğraşabilir ek gelir sağlayabilirler. Bunun yanı sıra evinizde gelinlik dikebilir, terzilik yapabilir hatta ve hatta ütü yaparak bile para kazanabilirsiniz.

Evde yapılacak ek gelirli ev işleri daha çok bayanlar için bir avantaj. Evinizde yapacağınız bir paketleme işinden bile para kazanabilirler. Düz bir kartondan oluşturabileceğiniz kutular pek zahmetli bir iş olmasa gerek. Ya da düğünler için şeker katlama işi, davetiye katlama işi. Bazı davetiye katlamaları fabrikalarda belki de dakikada binlercesi yapılabiliyor ama bazılarını da elle yapmak gerekiyor. Bu durumda insana ihtiyaç duyuluyor. İşte bu yüzden de insanlara ek iş değerinde bir istihdam sağlanmış olunuyor. Ayrıca bu firmalar işlerin özellikle en yoğun olduğu zamanlarda daha da çok firmada işçi çalıştırıp bunun sigortasını, yemek, ulaşım ücretini ödemek yerine evlere bu işleri vermek onlar tarafından da bir tasarruf sağlamaktadır.

Yapacağınız işler genellikle yaşadığınız bölge ya da şehre göre değişkenlik gösteriyor. Eğer ki bir turizm bölgesinde ya da şehrinde iseniz, turistlerin ilgisini çekebilecek ufak çapta hediyelik eşya yapıp satabilirsiniz. İster kendiniz bir tezgahta pazarda satabilir ya da bu işle ilgilenenlere topluca satış da yapabilirsiniz. Şehrinizin bölgenizin ya da ülkenizi tanıtacak sembollerle tasarlayacağınız eşyalar turistlerin ilgisini çekecektir. Gezdikleri yerlerden bir hatıra anı için sizlerin yapmış olduğu eşyaları severek alacaktır. Bu da size ek para kazandırmış olacaktır. Hem bu sayede onları mutlu etmiş olacaksınız hem de siz mutlu olacaksınız.

Tüm Türkiye geneli iş veren firmalar, şehir şehir size iş fırsatı sunmaya devam ediyor. Hemen iş sahibi olmak istiyorsanız bulunduğunuz yere en yakın firmaları bulup iletişime geçiniz. Ve kolay yoldan zahmet vermeden para kazanmaya başlayın.

Ülkemizde turizm dışında sanayi şehirlerinde de bu konuda bolca işe rastlayabilirsiniz. Tekstil kentlerinde kumaş ürünleri ile çalışabilirsiniz. Yalnız mevsimsel işlerle de para kazanabileceğinizi unutmayın. Özellikle kış aylarında kış turizminin yapıldığı yerlerde insanların kayak yapmak için geldikleri yerlerde eldiven, bere gibi ürünleri evinizde örüp orada yakın yerde satabilirsiniz. Oraya gelen yerli ya da yabancı turistler gelirken ufak çaptaki ayrıntıları unutmuş olabileceklerinden siz bu eksiklikleri doldurmuş olabilirsiniz. Aynı şekilde yaz aylarında deniz turizminin olduğu yerlerde de aynı şekilde özellikle plajlarda insanların denize girmek için ya da oralarda vakit geçirirken ihtiyaç duydukları gereçleri temin edebilir ve ufak çapta para kazanabilirsiniz.

Kısacası, ek iş olanaklarını olabildiğince geniş bir açıdan anlatmaya çalıştık. Siz de kendi açınızdan bir işe karar verin ve o yolda ilerlemeye başlayın. Bu işlerde firmalar aracılığıyla daha garanti ve düzenli iş olanaklarına sahip olabilirsiniz.

11 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir