Ek İş İlanları

Taşımacılık İşi! Kendi Arabanız ile Taşıma

Yazan  | 

İnternette şöyle bir dolaşıp iş ilanları sayfalarında iş arayan kişilerin mesajlarına baktığınızda bir çok kişinin şahsi araçlarıyla birlikte iş aradığını görmeniz mümkün. Sizde kendinize ait araç ile iş yaparak ek gelir kazanabilirsiniz. Bu makalede kendinize ait araç ile nasıl ve hangi işleri yapabilirsiniz bunları yazacağız. Öncelikle belirtmekte fayda var kendinize ait araçla her aklınıza gelen işi yapamazsınız. Çünkü bazı işler için ticari ve resmi bazı prosedürler gerekiyor. Yapacağınız işler aracınızın modeline ve özelliğine göre de farkılıklar oluşturuyor. Şimdi aracınızla hangi işleri yapabilirsiniz bunlara bakalım.

Her gün aracınızla işe gelip gidiyorsanız sizinle aynı güzergahta işe gidenleri yada yol gittiğiniz yol üzerinde bulunan okula giden öğrencileri gidecekleri yerlere bırakarak bir miktar gelir elde edebilirsiniz. D aha geniş bir araca sahipseniz geziler düzenleyebilir, çevrenizdeki insanları toplu halde gidecekleri yerlere götürebilirsiniz. Kendi aracınızla Taşımacılık Yaparak Ek iş yapmak bazen düşündüğünüzden çok daha fazla kazançlı olabilir. Eğer kasalı bir araca sahipseniz çevrenizdeki insanların çeşitli eşyalarını ve yüklerini taşıyarak ek gelir elde etme şansınız var. Belki haberiniz vardır, kargo şirketleri ve tolu taşıma araçları gibi vasıtalarda canlı hayvan taşımak yasaklandı. Bunu fırsata çevirerek kazanç kapısı haline getiren kişilerde azımsanmayacak kadar fazla sayıda. Sizlerde tanıdıklarınızın ve çevrenizdeki insanların evcil hayvanlarını gitmesi gereken adreslere teslim ederek para kazanabilirsiniz. Kendinize ait aracı kiralayarak para kazanabilirsiniz. Hatta bazı firmalar bünyelerinde çalıştırdıkları her türlü aracı satın almak yerine kiralıyorlar. Bu firmaların kiralama işlerini de değerlendirerek yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün görünüyor.

Kendi aracınızla Taşımacılık Yaparak Ek iş yaparken bazı kurallara da uymanız gerekiyor. Mesela sürekli olarak servis taşımacılığı, nakliyat işleri yapmak bazı resmi belgelere ihtiyaç duyuyor. Özellikle son yıllarda moda olmuş olan korsan taksicilik gibi işlere yönelmemenizi tavsiye ediyoruz. Bu şekilde hem yasaları ihlal etmemiş hemde bu işleri yapmaya hak kazanmış izinli ve belgeli insanların hakkını gasp etmemiş olursunuz. Hayat şartlarının zorluklarına göğüs germek için insanların aklına her gün yeni fikirler ve iş konuları geliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir