İş İlanları

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alacak

Yazan  | 

Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı duyurusunda bünyesinde bulunana personel ihtiyacı için taşra teşkilatındaki personel eksikliğinin yerine 400 kişilik kadro ile Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alacak. Alınacak adaylardan en başta gelmek şartı ile Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmaktadır. Adayların KPSS sonucuna göre Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılacak olan Giriş sınavına katılacaktır. Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 75 puan almış olmaları şarttır. Başvuruda bulunana adayların Kamu sınavının sonucuna bakarak sınav girişleri belirlenecektir. Diğer şartlarıda taşıyan adaylar 02 Ocak 2017 tarihi ile 13 Ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvurusu onaylanan ve listede adı belirlenene kişilerin listesi 20 Ocak 2017 tarihine bakanlığın resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Listede adı çıkan adaylar 13 Şubat 2017 tarihi ile 24 Şubat 2017 tarihleri arasında Ankara’da sınava girecektir.

Sınava girecek adaylardan, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz otuz beş yaşını doldurmamış olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek olan sağlık durumu mevcut olmayanlar, Kurumca yapılan Giriş sınavlarından iki defadan fazla başarısız olmamak, 2015 ve 2016 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP111 ve KPSSP113 puan türlerinden puan taşımak şartları aranacaktır. Bu şartlar uygun adayların başvuruları kabul edilecektir. Şartları taşımayan adayların başvuruları ise dikkate alınmayacaktır.

Başvurular 02 Ocak 2017 tarihi ile 13 ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziyabey Cad. No:6 Balgat/ANKARA adresine posta ile veya hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri arasında şahsen yapacaklardır. Başvurunun son günü saat 17:00 itibarıyla yukarıdaki adreste bulunmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir