Part Time İş İlanları

Part Time İş İlanları 2017

Yazan  | 

Türkiye de işsizlik bir sorun haline gelerek, büyük sıkıntılar oluşturmakta. Çoğu insan çalışıyor ama istediği parayı kazanamıyor. Çoğu insan ise işsizlik nedeniyle büyük sıkıntılar çekmekte. Çalışmamıza aldığımız para ile geçinemiyoruz, geçinsek bile ayı zor çıkarıyoruz. Peki çalışıyorum ama boş zamanım çok oluyor diyorsanız size önerimiz part time iş yapmanızdır. Part time iş yaparak evinize, ek gelir elde edebilir ve sıkıntılarınızdan kurtulmanızı sağlayarak sizlere para kazandırır. Part time iş hakkında bilgi verecek olursak :

Part time iş, okul ve diğer aktivitelerinizle birlikte yürütebileceğimiz ve yarı zamanlı para kazanarak çalışmalara denir. Part time işler size potansiyel kariyer alanları ve ideal mesleğinize uygunluğunuz konusunda fikir verir, tecrübe kazanmanızı sağlar. Part time işler boş zamanınızı kullanma kabiliyetini arttıran ve CV nizin gücünüzü arttırmakta öemli rol oynar.

Bir yerde çalıştığınız yerdeki çalışma saatleri aylık veya haftalık çalışma saatinin %70’inden az olan kişiler part time elemanıdır. Çoğunluk olarak part time elemanları öğrencilerdir. Böylelikle öğrenciler kariyerlerinde ilk adımı atmış olurlar, çünkü normal iş hayatında deneyimine çok büyük önem verilir. Part time işler, mevcut iş olanaklarını araştırma ve iş çevresinde yer edinmek adına birebirdir.Kariyer geleceğinize uymasa bile part time çalışmadan kendinizi geliştirmek adına çok şey öğrenebilirsiniz. Belli saatlerde iş yerinde part time çalışarak yapabileceğiniz işlerin yanı sıra evinizde de yapabileceğiniz işlerde muvcut.

Ülkemizde part time çalışarak ek gelir sağlayan bir sürü insan bulunmakta. Yaşam koşulları zorlaştıkça hayat bizleri part time çalışmaya mecbur bırakıyor. Peki part time çalışmaya nasıl başlarım nasıl bir iş bulmalıyım diye merak ediyorsanız alt kısmı dikkatlice okuyunuz.

Nasıl Part Time İş Buluruz ?

Part time çalışmaya karar verdiniz ve part time çalışmaya başlayacaksınız. Peki Nerede ? Nasıl iş bulacaksınız ? Ülkemizde milyonlarca insan işsiz, ben nasıl bulurum diyorsanız, karamsarlığa gerek yok. İleri görüşlü olma, problem çözme yeteneği ve başka insanlarla uzlaşma becerisini okul hayatımız boyunca öğreniyoruz. Bunlar bile iyi bir iş için gerekli temel nitelikler olarak belirlenebilir.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta çalışacağınız yerdir. Acaba size uygun mudur, çalışma şartları sizleri zorlayacak mı, ev yada okulunuza, yakınlığı ve ulaşım imkanları size ve programınıza uygun olmalıdır. İlk karşınıza çıkan fırsatta hemen atlamamanız, alanlarında belli bir prestije sahip olan şirketleri seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çalışma saatleri ve ücret ne kadar önemli de olsa aslında bu konular daha sonra konuşarak uzlaşmaya varabileceğimiz konulardır.

Bu tarz part time işlere ulaşabileceğimiz yöntemlerden bazıları, en bilindik yöntem olarak, gazete ilanlarıdır. Gazete ilanları sayesinde bir çok firmaya ulaşmanız mümkündür. Tek yapmanız gerek bir gazete alarak ilan sayfasını araştırmak ve size uygun olanları telefonla arayarak bilgi edinmek.

Daha hızlı ve daha net bir ulaşım için İnterneti tercih edebilirsiniz. İnternet sitelerine başvurularda bulunabilirsiniz. Böylelikle internette daha detaylı ve kesin bilgi alarak ilanları inceleyebilir ve siz de kendi özelliğinizi, aradığınız işin özelliklerini anlatan bir kısa CV bırakabilirsiniz ve sizlere ulaşmalarını bekleyebilirsiniz.

NOT : Ayrıca part time iş arıyorsanız www.ekisverenfirmalar.com yani bizim sitemize girerek tüm türkiyede il il farklı yerlerde part time işlere ulaşabilirsiniz. En kısa zamanda part time iş ilanları sektöründe belirli bir yere gelmeyi planlıyoruz.

Hayatımızda her konuda olduğu gibi , iş aramak konusunda da püf noktaları bulunmakta. Bu iş bulma kaynakları yani sileniz ve arkadaşlarınızdan başlayarak, okul, iş ve sosyal aktiviteler yoluyla tanıştığımız insanlar aslında gizli borsadır. Pek çok iş veren ilan vermeden çalışan alır. Bunun tek sebebi, kulaktan kulağa tanıdık yolu ile yayılan eleman arama çalışmasıdır. Ailenizden, arkadaşlarınızdan, tanıdığınız insanlar çevrenizi oluşturur. Bu nedenle iş ararken tadıklarınıza ne gibi bir iş aradağınızı ve özelliklerinizi söyleyerk size uygun bir iş bulmalarına yardımcı olacaktır.

Bir başka yöntem ise sizin kendiniz şirketlere ve iş yerlerine başvurarak CV nizi ve çalışma niteliğinizi anlatarak iş bulma imkanınıza kapı açılır.

Part time işler bulunduğu gibi evinizde de yapabileceğiniz bir çok ek iş ler bulunmakta, Bu tarz ek iş ler yaparak evinizde rahat bir ortamda çalışmanız mümkündür. Bu tarz ek iş ilanlarına www.ekisverenfirmalar.com adresinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

1 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir