Ek Gelir

Mardin’de Bayanların Yapabileceği İşler

Yazan  | 

Ülkemizde süre gelen işsizlik sorunu doğu illerimizde daha çok hissedilmektedir. Son günlerde meydana gelen terör olaylarından en çok etkilenen grup tabiki de bölge esnafı olmuştur. Bu olaylardan dolayı dükkanlarını açamayan ve zarar gören esnaf, mevcut elemanlarını da işten çıkarmak durumunda kalmıştır.

Oldukça zor günler geçiren illerimizde bu gibi haberleri duymak oldukça üzücüdür. Terör olaylarıyla gündeme gelmese de işsizlik sorununun çokça yaşandığının anket sonuçlarıyla kanıtlandığı Mardin’de de bu soruna artık bir çözüm bulunmak istenmektedir. Bölgeye dönem dönem gelen turistlerle beraber kendilerine bir iş kurmak isteyen kişilerin çoklukta olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra daha iyi bir geçim ile ekonomik durum isteyen bireyler, mevcut işlerine ek olarak çalışabilecekleri ek iş arayışlarında bulunmaktadırlar. Bunun için ise ilk tercihler bölgede yer alan mağaza, restoran ve otellere başvurulmaktadır. Bunun beraberinde gazete ya da İnternet sitelerinden yayınlanan iş ilanlarına baktığımız zaman karşımıza çok farklı Mardin Ek İş İlanları çıkmaktadır. Büyük şehirlerde temellerinin atıldığı evde ek iş imkanları bu bölgelerde de çalışacak kişilere ihtiyaç duymaktadır.

Evde ek iş adı altında gerçekleştirilen bu ilanlar adından da anlaşılacağı üzere kişilerin kendi evlerinde gerçekleştirecekleri ve böylece ek gelir elde edecekleri işlerdir. Evde kutu katlama, tesbih yapımı, örgü, dantel, vazo, yemek ve terzilik gibi gerçekleştirilen bu işlerle beraber kişiler çok ciddi ücretler elde edebilmektedirler. Çünkü bu işte patron çalışanlardır ve ne kadar çalışırlarsa o kadar ek gelir elde ederler. Hem ailelerine vakit ayırırken hem de gelir sağlamak oldukça hoş bir durumdur. Firmalara başvuruların ardından kısa bir sürede alınabilecek bu işlerden ücretlerinizi şirket politikalarına göre aylık veya günlük olarak alabileceksiniz.

EK İŞ VEREN FİRMALARA ULAŞMAK:

Ek iş veren firmalar hakkında sizleri kısaca bilgilendirelim. Mardin ek iş veren firmalara ulaşmak çok kolaydır. Bu firmalara çeşitli el ilanlarından, gazete ilanlarından ve en önemlisi internetten ulaşabilirsiniz. Ya da sitemizin yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. Ek iş veren firmalarla anlaşma sağladığınızda sizlere gerekli malzemeleri ve yapacağınız iş hakkında örnekler vererek sizlerden yapılmasını talep etmektedir. Sizlerde bu işleri itina ile yaparak istenilen zamanda teslim edebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir