Ek İş İlanları

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Yazan  | 

Geçim sıkıntısı son zamanlarda gerek ev hanımlarını gerekse hali hazırda bir işi olanları ek iş yapmaya itmektedir. Özellikle öğrenciler ve ev hanımları hem kendilerine bir gelir sağlamak hem de aile bütçelerine katkıda bulunmak için ek işlere yönelmektedir. Evde ek iş olarak yapılacak çok sayıda iş çeşidi bulunmaktadır. Ama hem sermayesiz hem de kolay bir iş arıyorsanız Evde makale yazarak para kazanma tam size göre diyebilirim. Bu işi nasıl yapacağını bilmeyenler için hemen biraz işten bahsedelim.

Evde makale yazmak için tek ihtiyacınız olan bilgisayar ve İnternet bağlantısı. Günümüzde de bilgisayar olmayan ev çok azdır diye düşünüyorum. Eğer bir bilgisayarınız varsa ve İnternet e de bağlanabiliyorsanız o halde hemen makale yazmaya başlayabilirsiniz. Bir çok forum da bu iş için ilanlar açılmaktadır. İsterseniz bu ilanlara teklif vererek makale yazarlığı yapabilirsiniz. Ya da size özel siparişler veren firmalar bulunmaktadır. İsterseniz de onlarla iletişime geçerek sadece onların istediği konularda yazabilirsiniz. Makale yazarlığı için kelime dağarcığınızın ve genel kültürünüzün bir hayli geniş olması gerekiyor. Eğer geniş bir genel kültüre sahipseniz hiç zorlanmayacağınız dan eminim. Ama genel kültürünüz çok geniş değilse de hiç üzülmeyin çünkü internetten araştırma yaparak da bu işi yapabilirsiniz. İnternette onlarca bilgi arasından derleme yaparak bunları kendi cümlelerinizle özgün hale getirebilisiniz. Makale yazarken en çok dikkat etmeniz gereken konu yazıların özgünlüğü ve dil bilgisi kurallarına uygunluğudur. Siteleri besleyen özgün yazılardır. Eğer kopya yazı yazmaz da özgün ve kaliteli yazılar yazarsanız bu işten gayet güzel gelirler elde etmeniz mümkündür. Kopya yazı konusunda şöyle de düşünebilirsiniz. Site sahibi de kopyala yapıştır yapabilecekken neden size para ödesin. Eğer hakkıyla para kazanmak istiyorsanız mutlaka özgün yazılar yazmalısınız. Zaten eğer yazılarınız özgün olmazsa çok kısa süre sonra iş veren tarafından bu fark edilir ve bir daha size iş verilmez.

Makale yazarlığında ücretlendirmeye değinecek olursak, ücretler kişiden kişiye değişmektedir. Bunu firmanın kendisiyle görüşerek en sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Makale yazarlığında ücretler genel olarak günlük, haftalık, iki haftalık ya da aylık olarak yapılır. Yani siz ne zaman isterseniz o zaman yapılır demek de doğru olabilir.

Makale yazarlığı veren firmalara ulaşmakta çok ama çok kolaydır. Bunun gibi diğer ek iş ilanlarına da internet üzerinden, broşürler üzerinden, el ilanları üzerinden ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi çağımızda gelişmiş ve çok yaygın olan İnternet bu tür ilanlara ulaşma da birinci sırada yer almaktadır. Ancak sizlere en kolay yolu tavsiye edecek olursak, sitemiz üzerinden bu tür ilanlara ulaşabilirsiniz. Tam da Makale işi veren firmalara ulaşmak için bu sayfanın altında yer alan yorum bölümüne yorumlarınızı bırakarak bu tür iş veren firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

6 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir