Ek İş İmkanı

Kına Paketleme İşi 2017 – Eve Kına Paketleme İşi Veren Firmalar

Yazan  | 

Yaşam sıkıntıları bizleri artık mecburen ek iş yapmaya zorluyor. Artık günümüzde bir çok ek iş ilanları bulunmakta. Ev hanımlarımız evlerinde ek işler yaparak ailesine büyük destek vermekte. Çalışan koca evi için getirdiği parayı kenarı biriktirmek için koyuyor. Ev hanımlarımızın ek işlerden aldıkları para ile rahatlıkla evin borsasını çevirebiliyor. Yani böylelikle bayanlar evlerinde çalışarak, ekonomik yönden büyük nefes alıyorlar. Okuyorsunuz, öğrencisiniz ama ailenin yolladığı para yetmiyor, yetse de zorlanıyoruz diyorsanız. Sizlerde ek iş yaparak para kazanabilirsiniz. Artık günümüzde bir çok öğrenci de ek iş yaparak hem ailelerine destek oluyorlar hemde derslerine engel olmadan para kazanıyorlar. Hemde bu tarz ek iş ilanları ister ev hanımlarımız için, isterse de öğrencilerimiz için olsun sanki bir hobi yaparmış gibi keyif veriyor. Ek iş yapmak sadece ev hanımları ve öğrenciler için geçerli değildir tabi ki, yaşlılar, emekliler, çalışıp ta boş zamanı çok olanlar, yani tek kelimeyle imkanı olan herkes evinde rahatlıkla ek iş yapabilir. Evde  ek iş yapmanın en büyük avantajları’da yaptığınız iş için hiç bir sermaye ödemiyorsunuz ve evinizin rahat konforlu bir yerinde para kazanıyorsunuz. Kısacası kendi işinizin kendi patronu olabiliyorsunuz diyebiliriz, çalışma saatlerini kendiniz belirliyorsunuz. Peki ek iş yapmak bu kadar avantajlı ve kolay ise sizde evinizde ailenize , kocanıza ve kendinize  para kazanarak katkıda bulunmak istemez misiniz ?

Günümüzde yapılacak bir sürü ek iş ilanları mevcuttur. Evde nikah şekeri işi , iplik temizleme işi, boncuk işi, takı işi, yemek işi, cüzdan işi gibi bir sürü ek iş vardır. Bunlar çoğunlukla bayanlara hitap etse de aslında herkesin yapabileceği işlerdir. Ama özellikle bu mevsimde yapılabilecek en iyi ek iş ilanlarından biriside, evde kına paketleme işidir. Kına paketleme işi özellikle bayanların ilgi odağı olmuş ve çok keyifli bir iştir. Kına hakkında ve evde kına paketleme işi hakkında kısa bir bilgi verecek olursak :

Kına aslında bir tozdur, Arabistan da yetişen kına ağacı yapraklarının kurutulmasıyla olaşan toza kına denir. Kınalar günlük hayatımızda gelenek ve göreneklerimizin olmazsa olmazıdır. Herkes mutlaka bir kına gecesinde hediye olarak kına almışlardır. Kınalar, bir kına gecesinde, çeşitli törenlerde, sünnetlerde ve  bebeklerde 6 aylıklar da ülkemizde gelenek olarak kullanılır. Kına gecelerinde geline kına yakıldıktan sonra gelen misafirlere de kına hediye edilir. Peki bu kınalar bir kese içindemi yoksa toz şeklinde mi hediye edilir? Tabi ki de hayır. Bu kınalar çeşitli fonlarla süslenerek, süslü bir tepsi yada sepetin içinde hediye edilir. Bu süslemeleri hiç bir makine yapmaz, yani hiç bir fabrika işleminden geçmez. Kınaların hepsi insan elinden geçerek süslenir ve bu şekilde satılır. Küçük süslü kına keselerinin içlerine koyulur. Küçük naylon paketlerin içine belirli miktarda koyulan kınalar zımba ile yada yapıştırıcı yardımı ile ağızları kapatılan kına paketleri çeşitli süslemelerden geçerler. Fakat bu tarz süsleme işlemlerini yapan bir kuruluş yoktur. Bu süslemeler evlerinde kına paketleyerek para kazanmak isteyen bayanlara yollanır ve istenilen tasarımda iş yaptırılır. Böylelikle hem bu tür süslü kına paketleri satan firmalar sevinir ve evlerinde bu işi yapan bayanlar sevinirler.

Dilerseniz evde kına paketleme işini bir firmaya bağlı kalmadan da yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken gerekli malzemeleri temin ederek İnternet ten nasıl yapıldığına dair her türlü bilgi sahibi olarak ve modelleri beğenerek hemen başlayabilirsiniz. Eğer büyük şehirde oturuyorsanız malzemelerinizi bulmak sizin için kolay olacaktır. Fakat herkes büyük şehirlerde oturamaz ve böylelikle İnternet ten bu tür malzeme satan sitelere ulaşarak temin edebilirsiniz. Yaptığınız kına paketlerini nereye satarız diye dert etmeyin. Çok kolay bir şekilde satabilirsiniz, arkadaşlarınıza, akrabalarınıza, komşularınıza satabilirsiniz. Çünkü evlenme çağında olan bir çok genç kızımız bulunmakta. Ayrıca bu tür kına paketlerini İnternet te de e-ticaret sitelerinde iyi bir kazançla satmanız mümkündür. Dilerseniz bu tür eşyalar ve süs satar büyük dükkanlarla anlaşarak devamlı satış yapmanızda mümkün. Evlerde yapılan ek işleri guruplar halinde de yapabilirsiniz. Böylelikle yaptığınız işi daha hızlı yaparak daha çok iş yapabilir ve daha çok para kazanabilirsiniz.

Evde kına paketleme işine kesin olarak karar verdiyseniz, ek iş veren firmalarla alt kısımda bulunan iletişim kısmından ulaşarak ve firmayla anlaştıktan sonra, firmanın size vereceği gerekli malzemelerle ve paketlenmiş örnek kınalarla birlikte hemen işe koyulabilirsiniz. Muhtemelen size verilecek olan malzemeler, bir paket içinde kına, küçük naylon paketler ve süsleme ürünleridir. Sizin yapmanız gereken bu naylon paketleri kınayla doldurarak ağızlarını bir zımba yardımı ile veya yapıştırıcı malzeme yardımı ile kapatmanız ve verilen süsleme ürünleri yani keselerle kapatmanız ve ağzını büzerek bir kurdele ile süslemeniz dir. Ayrıntılı olarak alt kısımda bulunan videodan bakabilirsiniz. Geri teslim işlemi ise, paketlemeyi bitirdikten sonra telefon ile yada gelişmekte olan İnternet çağımızda İnternet yardımı ile firmaya ulaşarak anında kapıda teslim edersiniz.

Ödeme Şekli : Kına Paketleme işinde ödemeler genelde yaptığınız paketlemeye göre ve adetine göre hesaplanır. Paranızı işi teslim esnasında anında peşin olarak kapıda alırsınız yada banka hesabınız varsa havale işlemi ile hemen ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Kına paketleme işi veren firmalara internet üzerinden , çeşitli sosyal ağlarımızdan ve sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Eğer sitemiz aracılığı ile iletişim yolunu seçerseniz , tek yapmanız gereken alt kısımda bulunan yorum kısmına , adınızı , soyadınızı , yaşadığınız yeri , açık adres vermeden bulunduğunuz yeri ve E- mail adresinizi  yazarak bize iletmenizdir. Bunun doğrultusunda ek iş veren firmalar yada ek iş veren küçük işletmeler sizlere ulaşacak ve anlaşma yolunu E-mail adresinizden yada yorumda cevap kısmından devam ettireceklerdir. Ayrıca merak ettiğiniz sorularınızı , kafanıza takılan önemli yerleri , gerek firmalara olsun , gerek bizlere olsun yorum bölümün kullanabilirsiniz .

ÖNEMLİ NOT :   Arkadaşlar lütfen kötü amaçlı kullanımları önlemek için  telefon numaralarınızı bırakmayınız. Çünki sizlere firmalar dışında gelecek rahatsızlıktan bizler çok üzüleceğiz . Ve ayrıca bırakılan telefon numaralarından gelecek olan her hangi bir rakatsızlıktan sitemiz sorumlu değildir bunu sizlere bildiririz.

Ayrıca yazımız bir ilan değildir . Sizleri yorumlarınız sayesinde ve yorumlara vereceğiniz iletişim bilgileriniz sayesinde iş verenlere ulaştırmaktır amacımız .  Vereceğiniz Bilgiler Doğrultusunda İş Verenler Sizlere Ulaşacaktır. iş verenler , verdiğiniz bilgileri inceleyerek sizlere ulaşmaları biraz zaman alabilir . Tabiki bu sizlerin yazacağınız yorumlarada bağlı olduğunu unutmayınız.Ve hatırlatmak isterizki sitemizi çeşitli sosyal ağlardan güncel olarak takip edebilirsiniz. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan anlık olarak Ek İş İlanları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz . Umuyoruzki sitemizdeki tüm kullanıcılar paylaştığımız  bilgiler doğrultusunda iş sahibi olurlar . Lütfen bizi güncel olarak takip etmekten ayrılmayınız …

299 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir