Ek Gelir

Firmalara Yemek Pişirme İşi İle Ek Gelir

Yazan  | 

Bu sorunlar ise yıllardan beridir var. Oldukça zor şartlarda geçimini sağlayan kişiler, birde öğle aralarında yemek masrafına girmemek adına kimi zaman kendi yemeklerini yanlarında getirmekteydiler. Bu durumun içinden çıkılmaz bir hal aldığını düşünen kişiler de çözüm üretmek amacıyla bir iş olanağı ortaya çıkardılar. İstanbul ve Eskişehir’de ağırlıklı olarak görebileceğimiz bu sektörün adı evlere yemek işidir. Bu iş adından da anlaşılacağı üzere lezzetli ve bir o kadar da hijyenik koşullarda yaptığınız yemekleri, firmalara satmanız ile gerçekleşmektedir. Yeni bir sektör olmasına rağmen oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Firmalardan kendi aldığınız işlerde çalışma şekliniz; öncelikli olarak firmalara uygun şartlarda yemek yaptığınızı göstermeniz gerekmektedir. Bunu ispatlamanızla beraber de firmanın yemeklerinizi beğenmesi için birkaç çeşit yemek yaparak onlara denettirmelisiniz. Bunun ardından anlaşma sağlanırsa bir yemek listesi sizlere verilir ve günün belirlenen saatlerinde bu yemekleri yapmanız istenir. Siz ise buradan sonra en lezzetli yemeklerinizi istenilen saate kadar yapmalısınız.

Evlere yemek işi veren firmalara baktığımız zaman büyük şehirlerde sadece bunun için kurulmuş olan mağazaları görebiliriz. Bu mağazalar, kurumlara teklif götürürken, bireysel başvurular da yapmaktadırlar. İşlerin yoğunluğu ve sizin becerilerinize göre buradan iş alabilirsiniz. Eğer bu firmalara ulaşamazsanız da kendiniz birkaç firmayla görüşerek kendi işinizi kurabilirsiniz. Firmalarla anlaşma sağlamanızın ardından evinize yaptığınız enfes yemekleri firmalara götürebilir ve böylece kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

YEMEK İŞİ VEREN FİRMALAR:

Kendi evinizde veya bir iş yerinde yemek pişirme işi yapmak oldukça kazançlı ve kolay bir iştir. Özellikle ev hanımlarımız için geçerli olan bu iş ailenize destek kapısı olacaktır. Sizde bu yönde bir firma ile anlaşıp firmadan gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Bu yönde iş veren firmalara ulaşmak için yorum bırakabilirsiniz.

1 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir