Ek İş İmkanı

Evlere El İşi Veren Firmalar 2017 – El İşi Yaparak Para Kazanmak

Yazan  | 

Evde yapılabilecek bir çok ek iş ilanları bulunmakta, bunların bazıları ev hanımlarına hitap etse de aslında bu tür işleri yapan bir çok insan vardır. Çalışan, fakat boş zamanı olan biriside evinde bu işi yaparak para kazanabilir.Özellikle öğrencilerimiz için ideal olan bu ek işler, öğrencilere hiç bir rahatsızlık vermeden yani derslerine engel olmadan yapabilecekleri işlerdir. Okullarından kalan boş zamanlarında veya ödevlerinden kalan vakitlerinde bu tür ek işler yaparak hem kendilerine hemde ailelerine büyük katkıda bulunabilirler. Böylelikle yaptıkları bu işlerden hem büyük zevk alarak, hemde derslerin vermiş olduğu sıkıntıları üzerlerinden atarak para kazanabilirler. Evde  ek iş yapmanın en büyük avantajları’da yaptığınız iş için hiç bir sermaye ödemiyorsunuz ve evinizin rahat konforlu bir yerinde para kazanıyorsunuz. Kısacası kendi işinizin kendi patronu olabiliyorsunuz diyebiliriz, çalışma saatlerini kendiniz belirliyorsunuz. Peki ek iş yapmak bu kadar avantajlı ve kolay ise sizde evinizde ailenize , kocanıza ve kendinize  para kazanarak katkıda bulunmak istemez misiniz ?

Bir çok yapılabilecek ek iş ilanları bulunmakta, kına paketleme, poşet katlama, yemek işi, temizlik işi, takı işi, boncuk işi gibi bir çok ek iş bulunmaktadır. Ama bunların yanı sıra evinizde ufak tefek el işleri yaparak ta para kazanabilirsiniz. El işlerini kısaca açıklayacak olursak :

El işi demek aslında makine kullanmadan el emeği ile yapılan malzemelere denir. Bunlar süs eşyası olabilir, lazım olan bir araç olabilir yada sizin işinize yarayacak malzemeler olabilir. Ama genellikle süs eşyası yapılarak değerlendirilen eşyalardır. Herkezin evinde kullanmadığı ama bir gün lazım olur diye kenarı koyduğu bir sürü eşyalar olabilir. Eski kumaş parçaları olabilir, kullanılmayan boncuklar olabilir, düğmeler olabilir yada bunlara benzer malzemeler olabilir. Bu tür kalmış eski malzemelerinizi değerlendirerek bir süs eşyası yapabilir ve satarak para kazanabilirsiniz. Bu tür süs eşyalarını yaptığınızda süs eşyaları satan dükkanlara , mağazalara yada pazarda satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Yada ek iş veren firmalar aracılığı ile gerekli olan malzemeleri birde örneği ile işe başlayarak para kazanabilirsiniz. Aslında bir ek iş veren firma ile anlaşarak devamlı bir işte bulunmakla daha kazançlı olursunuz. Çünkü size gelecek olan devamlı işle, devamlı ek gelir sağlarsınız. Acaba satabilirmiyim derdi yaşamazsınız. Böyle işleri veren firmalar evlerinde iş yapmak isteyen bir çok kişiyi sevindiriyor. Bu Sevinenler arasında sizlerde olabilirsiniz. Dilerseniz el işlerini ufak bir grup ta kurarak, eşiniz dostunuzla yada eşinizlede birlikte yaparak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Evinizde yapabileceğiniz ve pratik yapımlı el işlerinden bahsedecek olursak, şöyledir:

Zevkli , yapımı kolay ve güzel bir süs eşyası olan kumaştan harfler yapabilirsiniz. Size lazım olan malzemeler eski kalmış kumaşlar, bir makas, ufak hazır mıknatıslar, ve dolgu için keçe olabilir yada pamuk gibi şeyler. Yapımı ise, kumaşları düzgün bir şekilde aynı boyutta keserek, eş bir şekilde katlıyoruz ve içine dolgu malzemesini yerleştiriyoruz. Daha sonra içine mıknatısı koyuyoruz. Daha önceden hazırlanmış karton harfleri üzerine koyarak bir keçeli kalem yardımı ile çiziyoruz. Çizmiş olduğumuz kumaşı çizgilerden dikerek sonra dikiş izlerinden kesiyoruz ve bir harf elde ediyoruz. Bu şekilde harfleri yaparak satabilir siniz. Güzel bir buzdolabı süsdür. Yapılışını resimli bir şekilde foto galerimize attık oradanda daha ayrıntılı bakabilirsiniz.

Kumaştan Harf Yapımı

Güzel bir süs eşyası olan ve zevkli, kolay ve satılabilir eşyalardan biriside eski dergi yarakların dan saat yapımıdır. Lazım olan malzemeler :

  • Aynı ebatlarda 24 adet dergi, gazete sayfası, reklam kağıdı, el ilanı vs? (Aynı boyutta olduğu sürece değerlendirmek istediğiniz herhangi bir kağıdı da kullanabilirsiniz.)
  • Sayfaları rulo haline getirmeniz için bir kalem
  • Makas
  • Mat şeffaf bant
  • Yorgan iğnesi
  • Nakış ipliği
  • İki adet CD (50li CD kutularında, CD?leri korumak için kullanılan plastik daireleri de kullanabilirsiniz)
  • Fon kartonu
  • Pille çalışan saat mekanizması

Evinizde yaparak satabileceğiniz diğer ek iş ise örgü patikten magnet yapımıdır. Ördüğünüz küçük örgü süslerinin arkasına küçük mıknatısları silikon yardımı ile yapıştırarak buzdolabı süs yapabilirsini.

Diğer süs ürünü ve para kazandıracak süs eşyası ise fiyonklardır. Fiyonkları yaparak satabilir ve para kazanabilirsiniz. Sitemizde daha önce fiyonk yapımı ve fiyonk işi veren firmalar yazısı atmıştık oradanda bakabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yaparak satabileceğiniz diğer süs eşyası ise evdeki kalmış poşetlerden ve naylonlardan çiçek olacaktır. Evinizde kalan poşetlerden naylon çüçekler yaparakta para kazanabilirsiniz. Naylon çiçekler hakkında ayrıntılı resim ve malzemelerini, yapılışını foto galerimize attık ayrıntılı olarak yapabilirsiniz. Alt kısımda bulunan linke tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir Diğer El işi ise konserve kutularından kalemlik yapımıdır. Aslında yapımı en kolay ve en kullanışlı süs eşyalarından birisidir. Tek Yapmanız gereken konserve kutularını çeşitli kumaşlarla ve çeşitli şeritlerle süslemektir. Yaptığınız süslü kalemliğin aslında konserve kutularından olduğuunu kimse anlamayacaktır ve satmak için büyük ilgi çekecektir.

Aslında yapacağınız el işleri sadece bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Sizin yapacağınız her ufak tefek süs eşyası el işine girer, mesela örgü oyuncaklar, değişik örgü modelleri, örgü süsler, süslü takılar, boncuklar gibi bir sürü akla gelen el işleri bulunur.

EL İŞİ MODELLERİ

Eğer bu tarz el işleri yapmaya karar verdiyseniz ve bir firmayla anlaşarak firma adına çalışacaksınız. Tek yapmanız gereken ek iş veren firmalar dan alacağınız örnek el işi ve gerekli malzemelerle hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer işi bitirdiyseniz, firmayla anlaştığınız bir zamanda yada firmayı arıyarak kapıda teslim edebilirsiniz. Tabiki bazen anlaşmaya bağlı olarak firmaya kendinizde götürebilirsiniz.

Ödeme Şekli : El işinde ödemeler genellikle yaptığınız el işine göre ve adetine göre verilir. Ödemeler iş tesliminde kapıda gerçekleştirilir. Ödemelerinizi ister elden ele, isterseniz banka havalesi ile hesabınıza aktarılır.

El işi veren firmalara ulaşabilmek için sitemizdeki yorum kısmını kullanarak el işi veren firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yorumlarınızı yaparken lütfen açık adres bilgisi veya telefon numarası vermeyiniz. Vereceğiniz açık adres bilgilerini kötü niyetli kişiler kullanarak sizleri rahatsız edebilirler.

31 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir