Ek İş İmkanı

Evlere El İşi Veren Firmalar 2017 – El İşi Yaparak Para Kazanmak

Yazan  | 

Evde yapılabilecek bir çok ek iş ilanları bulunmakta, bunların bazıları ev hanımlarına hitap etse de aslında bu tür işleri yapan bir çok insan vardır. Çalışan, fakat boş zamanı olan biriside evinde bu işi yaparak para kazanabilir.Özellikle öğrencilerimiz için ideal olan bu ek işler, öğrencilere hiç bir rahatsızlık vermeden yani derslerine engel olmadan yapabilecekleri işlerdir. Okullarından kalan boş zamanlarında veya ödevlerinden kalan vakitlerinde bu tür ek işler yaparak hem kendilerine hemde ailelerine büyük katkıda bulunabilirler. Böylelikle yaptıkları bu işlerden hem büyük zevk alarak, hemde derslerin vermiş olduğu sıkıntıları üzerlerinden atarak para kazanabilirler. Evde  ek iş yapmanın en büyük avantajları’da yaptığınız iş için hiç bir sermaye ödemiyorsunuz ve evinizin rahat konforlu bir yerinde para kazanıyorsunuz. Kısacası kendi işinizin kendi patronu olabiliyorsunuz diyebiliriz, çalışma saatlerini kendiniz belirliyorsunuz. Peki ek iş yapmak bu kadar avantajlı ve kolay ise sizde evinizde ailenize , kocanıza ve kendinize  para kazanarak katkıda bulunmak istemez misiniz ?

Bir çok yapılabilecek ek iş ilanları bulunmakta, kına paketleme, poşet katlama, yemek işi, temizlik işi, takı işi, boncuk işi gibi bir çok ek iş bulunmaktadır. Ama bunların yanı sıra evinizde ufak tefek el işleri yaparak ta para kazanabilirsiniz. El işlerini kısaca açıklayacak olursak :

El işi demek aslında makine kullanmadan el emeği ile yapılan malzemelere denir. Bunlar süs eşyası olabilir, lazım olan bir araç olabilir yada sizin işinize yarayacak malzemeler olabilir. Ama genellikle süs eşyası yapılarak değerlendirilen eşyalardır. Herkezin evinde kullanmadığı ama bir gün lazım olur diye kenarı koyduğu bir sürü eşyalar olabilir. Eski kumaş parçaları olabilir, kullanılmayan boncuklar olabilir, düğmeler olabilir yada bunlara benzer malzemeler olabilir. Bu tür kalmış eski malzemelerinizi değerlendirerek bir süs eşyası yapabilir ve satarak para kazanabilirsiniz. Bu tür süs eşyalarını yaptığınızda süs eşyaları satan dükkanlara , mağazalara yada pazarda satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Yada ek iş veren firmalar aracılığı ile gerekli olan malzemeleri birde örneği ile işe başlayarak para kazanabilirsiniz. Aslında bir ek iş veren firma ile anlaşarak devamlı bir işte bulunmakla daha kazançlı olursunuz. Çünkü size gelecek olan devamlı işle, devamlı ek gelir sağlarsınız. Acaba satabilirmiyim derdi yaşamazsınız. Böyle işleri veren firmalar evlerinde iş yapmak isteyen bir çok kişiyi sevindiriyor. Bu Sevinenler arasında sizlerde olabilirsiniz. Dilerseniz el işlerini ufak bir grup ta kurarak, eşiniz dostunuzla yada eşinizlede birlikte yaparak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Evinizde yapabileceğiniz ve pratik yapımlı el işlerinden bahsedecek olursak, şöyledir:

Zevkli , yapımı kolay ve güzel bir süs eşyası olan kumaştan harfler yapabilirsiniz. Size lazım olan malzemeler eski kalmış kumaşlar, bir makas, ufak hazır mıknatıslar, ve dolgu için keçe olabilir yada pamuk gibi şeyler. Yapımı ise, kumaşları düzgün bir şekilde aynı boyutta keserek, eş bir şekilde katlıyoruz ve içine dolgu malzemesini yerleştiriyoruz. Daha sonra içine mıknatısı koyuyoruz. Daha önceden hazırlanmış karton harfleri üzerine koyarak bir keçeli kalem yardımı ile çiziyoruz. Çizmiş olduğumuz kumaşı çizgilerden dikerek sonra dikiş izlerinden kesiyoruz ve bir harf elde ediyoruz. Bu şekilde harfleri yaparak satabilir siniz. Güzel bir buzdolabı süsdür. Yapılışını resimli bir şekilde foto galerimize attık oradanda daha ayrıntılı bakabilirsiniz.

Kumaştan Harf Yapımı

Güzel bir süs eşyası olan ve zevkli, kolay ve satılabilir eşyalardan biriside eski dergi yarakların dan saat yapımıdır. Lazım olan malzemeler :

 • Aynı ebatlarda 24 adet dergi, gazete sayfası, reklam kağıdı, el ilanı vs? (Aynı boyutta olduğu sürece değerlendirmek istediğiniz herhangi bir kağıdı da kullanabilirsiniz.)
 • Sayfaları rulo haline getirmeniz için bir kalem
 • Makas
 • Mat şeffaf bant
 • Yorgan iğnesi
 • Nakış ipliği
 • İki adet CD (50li CD kutularında, CD?leri korumak için kullanılan plastik daireleri de kullanabilirsiniz)
 • Fon kartonu
 • Pille çalışan saat mekanizması

Evinizde yaparak satabileceğiniz diğer ek iş ise örgü patikten magnet yapımıdır. Ördüğünüz küçük örgü süslerinin arkasına küçük mıknatısları silikon yardımı ile yapıştırarak buzdolabı süs yapabilirsini.

Diğer süs ürünü ve para kazandıracak süs eşyası ise fiyonklardır. Fiyonkları yaparak satabilir ve para kazanabilirsiniz. Sitemizde daha önce fiyonk yapımı ve fiyonk işi veren firmalar yazısı atmıştık oradanda bakabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yaparak satabileceğiniz diğer süs eşyası ise evdeki kalmış poşetlerden ve naylonlardan çiçek olacaktır. Evinizde kalan poşetlerden naylon çüçekler yaparakta para kazanabilirsiniz. Naylon çiçekler hakkında ayrıntılı resim ve malzemelerini, yapılışını foto galerimize attık ayrıntılı olarak yapabilirsiniz. Alt kısımda bulunan linke tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir Diğer El işi ise konserve kutularından kalemlik yapımıdır. Aslında yapımı en kolay ve en kullanışlı süs eşyalarından birisidir. Tek Yapmanız gereken konserve kutularını çeşitli kumaşlarla ve çeşitli şeritlerle süslemektir. Yaptığınız süslü kalemliğin aslında konserve kutularından olduğuunu kimse anlamayacaktır ve satmak için büyük ilgi çekecektir.

Aslında yapacağınız el işleri sadece bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Sizin yapacağınız her ufak tefek süs eşyası el işine girer, mesela örgü oyuncaklar, değişik örgü modelleri, örgü süsler, süslü takılar, boncuklar gibi bir sürü akla gelen el işleri bulunur.

EL İŞİ MODELLERİ

Eğer bu tarz el işleri yapmaya karar verdiyseniz ve bir firmayla anlaşarak firma adına çalışacaksınız. Tek yapmanız gereken ek iş veren firmalar dan alacağınız örnek el işi ve gerekli malzemelerle hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer işi bitirdiyseniz, firmayla anlaştığınız bir zamanda yada firmayı arıyarak kapıda teslim edebilirsiniz. Tabiki bazen anlaşmaya bağlı olarak firmaya kendinizde götürebilirsiniz.

Ödeme Şekli : El işinde ödemeler genellikle yaptığınız el işine göre ve adetine göre verilir. Ödemeler iş tesliminde kapıda gerçekleştirilir. Ödemelerinizi ister elden ele, isterseniz banka havalesi ile hesabınıza aktarılır.

El işi veren firmalara ulaşabilmek için sitemizdeki yorum kısmını kullanarak el işi veren firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yorumlarınızı yaparken lütfen açık adres bilgisi veya telefon numarası vermeyiniz. Vereceğiniz açık adres bilgilerini kötü niyetli kişiler kullanarak sizleri rahatsız edebilirler.

31 Yorum Yapılmış

 1. ilknur

  2 Şubat 2017 at 17:02

  ek iş istiyorum

 2. Nilgün

  4 Şubat 2017 at 22:55

  Merhaba alibeyköy ve cevresine evlere takı figürlerin üzerine taş yapıştırma işi veriyorum ilgilenirmisiniz

 3. Hicran

  8 Şubat 2017 at 20:25

  Ben oya örüyorum sürekli elim çok düzğün ve hızlı sürekli yapmak istiyorum

 4. Zeynep

  9 Şubat 2017 at 01:47

  Ben ıstanbul fatih te oturuyorum evim de sanayi düz makinen var dikis işi arıyorum

 5. Zeynep

  9 Şubat 2017 at 01:49

  Evimde dikebilecegim is istiyorum ıstanbul fatih te oturuyorum

 6. Habibe

  9 Şubat 2017 at 02:29

  Pıpet veya sayı fasulyesi paketleme işi yapmak istiyoruz iki kişiyiz işleriniz en hizli sekilde ve istediginiz kalitede teslim edilir.acilll

 7. ramazan osman cevikman

  20 Şubat 2017 at 12:20

  İstanbul Çekmeköy Alemdağ’ında ikamet ediyorum. SGK emeklisiyim eşimle birlikte evde ek iş yaparak çocuklarımızın eğitimi için ek gelir elde etmek istiyoruz. Ambalaj, paketleme veya başlangıç için daha basit imalat işleri tercihimizdir.
  Saygılarımla

 8. Nisa

  18 Mart 2017 at 13:16

  Malatyadayim iş istiyorum

 9. Celil

  23 Mart 2017 at 13:59

  Ek is ariyorum ikigun calisiyorum ikigun evdeyim ek is ariyorum guneslide oturuyom 546 580 31 37

 10. hatice

  5 Nisan 2017 at 02:30

  izmir urlada oturuyorum evde dantel orgu boncuk işi arıyorum

 11. halime

  26 Mayıs 2017 at 11:42

  aydın nazillide oturuyorum ek iş istiyorum

 12. esra çavga koca

  7 Haziran 2017 at 22:46

  lif şal ve bugibi işlere talibim ev hanımıyım

 13. süheyla günay

  21 Haziran 2017 at 17:19

  4 kişiyiz manisa da oturuyoruz bu işi cok iyi yaparız

 14. Özge Sunay

  5 Ağustos 2017 at 18:16

  İzmir de oturuyoruz.4 kişiyiz,artadabilir kişi adedimiz.Elişi örgülerden,magnetlerden,aksesuarlardan,dantellerden,kına ve nikah şekeri paketlemeden,anahtar paketlemeden vb.yapabiliriz.

 15. Hakan

  12 Eylül 2017 at 13:14

  İstanbul küçükçekmece sefaköy inönü mahallesi

 16. Nurhan

  25 Eylül 2017 at 15:23

  Evde iş yapmak istiyorum. El beceri vardır

 17. Rimma

  29 Eylül 2017 at 00:13

  Ev hanimiyim el becerim yuksektir evde ise ihtiyacim var

 18. Dilara

  25 Ekim 2017 at 17:01

  İstanbul’da oturuyorum , el işi becerim var. Elim hızlıdır.. Lütfen değerlendirin .

 19. Rabia

  26 Ekim 2017 at 14:19

  Ev de iş arıyorum el becerim iyidir komşularımla beraber yapmak istiyorum kalabalığız. Kadıköy İstanbul

 20. Cemile Aydın

  27 Ekim 2017 at 17:20

  evde her türlü iş yapabiliriz.geri dönüş yaparsanız sevenirim.05382853537

 21. serap

  9 Kasım 2017 at 23:58

  Ben örgü battaniye göbekli havlu kenarı yapıyorum elim güzeldir lütfen paraya ihtiyacım.var.dönerseniz çok sevinirim

 22. Hacer

  16 Kasım 2017 at 23:08

  Ev hanımıyım el becerim çok iyi işe çok ihtiyacım var. İzmit derincede oturuyorum.

 23. Acar

  17 Aralık 2017 at 11:20

  Benim annem ev hanımı el becerisi iyidir hala düşünüyorsanız ulaşabilirsiniz.

 24. Acar

  17 Aralık 2017 at 11:21

  Benim annem ev hanımı çalışmak istiyor el becerisi iyidir hala düşünüyorsanız ulaşabilirsiniz.

 25. Fevziye sarı

  23 Aralık 2017 at 22:56

  El becerim çok iyidir tüm el işlerini de yaparım ilgilenirseniz memnun olurum

 26. Pınar kubra

  26 Aralık 2017 at 18:00

  Evde el işi yapmak istiyoruz.

 27. Aysun sonmez

  27 Aralık 2017 at 01:43

  Benimde elimden her el işi gelir bende yapmak istiyorum denizlideyim oturuyorum

 28. Güneş

  20 Ocak 2018 at 18:25

  Benimde elimden heriş gelir elim hızlıdır bende yapmak istiyorum

 29. Esra Tekinyıldız

  27 Ocak 2018 at 14:52

  Merhaba, lif, bebek yeleği ve bu gibi el işleri yapmak istiyorum Ankara da oturuyorum

 30. Es-Ese

  30 Ocak 2018 at 23:12

  Bebek örgüleri ve oyuncakları siparişi alınır

 31. Zeynep yetisir

  12 Mayıs 2018 at 19:27

  Konyadayim. Bende eve ek is.istiyorum donerseniz sevinirim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir