Ek İş İlanları

Evde Tesbih İmalatı İşi 2017

Yazan  | 

Osmanlı zamanlarından bu yana popülerliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlayan teşbih alışkanlığından her şeye rağmen vazgeçemeyen bir kitlesi vardır. Özellikle erkekler tarafından , alışkanlık ve aksesuar olarak kullanılan teşbih, popülerliğini her ne kadar yitiriyor olsa da yine de bir alıcı kitlesi bulunmaktadır. Çok kaliteli ve değerli taşlardan oluşan pahalı teşbihlerden ziyada daha çok gençlerin tercih ettiği uygun fiyatlı teşbihlerin piyasası , özellikle son günlerde daha çok artmaktadır. Tesbih ihtiyacındaki bu artışla birlikte, hazırlayacağınız teşbihlerin satışları da aynı şekilde artmaktadır ve gerçekten para kazandıracak bir kitlesi bulunmaktadır. Sadece kullanmak için değil, araba gibi özel araçlara aksesuar olarak ta kullanılan teşbih her zaman için bazı kitle adına vazgeçilmez bir aksesuardır.

Evde teşbih imalatı nasıl yapılır ?

Öncelikle bu işten para kazanmak için, giderlerinizi minimum tutmalısınız. Bu yüzden belli bir sermaye ile üretebileceğiniz tesbih sayısı maksimum olmalıdır. Bunun içinde kendi üretemeyeceğiniz hazır alacağız malzemeleri en uygun fiyatlarla temin etmelisiniz.

Öncelikle evde teşbih yapmak için gerekli malzemeleri temin edebileceğiniz yerleri bulmalısınız. Evde ek iş imkanı sağlayan firmalardan bu malzemeleri alabileceğiniz gibi çin gibi ucuz pazarlardan çok uygun rakamlarda ürünleri getirterek çok küçük maliyetlerde ürün temin edebilirsiniz.

Evde teşbih imalatı yapmak için neler gerekir ?

Evde ek iş olarak tesbih imalatı yapmayı düşünüyorsanız , ilk olarak gerekli malzemeleri temin etmelisiniz. Bunlar, tesbih taşları, tesbih ipleri , tesbih taşlarını bir arada tutucu ipten düşmesini engelleyen küçük iğneler (genelde eski el süpürgelerinden temin edebilirsiniz). Özellikle tesbih taşları çok önemlidir. Sevgililer ve de askerler için en çok tercih edilen tesbih ürünlerinden olan tesbih taşları üzerinden isim yazılması, gerçekten bu pazarda en rahat satış yapabileceğiniz tesbih ürünleri olacaktır. Ayrıca sarı kırmızı siyah beyaz gibi futbol takımı renklerindeki takımları sembol eden tesbih taşları ile de taraftar kitlelerine hitap edebilir ve tesbih alacak potansiyel müşteri sayınızı artırabilirsiniz.

Evde tesbih imalatı yapmak ne kadar para kazandırır ?

Evde tesbih imalatını ek iş olarak yapmak isteyenlerin en çok merak ettikleri soruların başında ne kadar ücret kazanacakları. Bu tabi ki sizin satışınız ile orantılıdır ancak kabaca bir hesaplama yaparsak 1 tllik tesbih malzemesinden 5-10 tlye satabileceğiniz teşbihler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki öncelikle alacağınzı malzemelerin fiyatlarını en uygun rakamlarda tutmanız gerekmekte sonrasında da satacağınız müşteri profiline uygun ürünler imal etmenizdedir.

Bir futbol takımına yönelik yapacağınız tesbih her durumda satılır. Özellikle bazı özel günlerde çok daha fazla satış yapabilirsiniz. Satışları internet üzerindeki sitelerden yapabilirsiniz. Ya da forum siteleri üzerinden çok sayıda kişiye ulaşabilir veya da tesbih satan tezgahlara uygun fiyattan satabilirsiniz.

Tesbih işi veren firmalara ulaşmak için ise, sitemizdeki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Evinizde tesbih imalatı yapabileceğiniz gibi bu tür ek işleri veren firmalara’da ulaşabilirsiniz. Yorumlarınızı yaparken yapacağınız yorumlara çok dikkat etmelisiniz. Asla açık adres bilgisi vermeyiniz.

30 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir