Ek İş İmkanı

Evde Takı İşi 2017 – Takı İşi Veren Firmalar

Yazan  | 

Para kazanmanın bir çok yolu vardır, Bunların çoğu ek iş yaparak paza kazanmaktır. Bir çok ek iş ilanı bulunmakta fakat bunların en eğlenceli ve en ilgi odağı olan ek iş ilanı, evde takı işidir. Evde takı işi çok kolay olmakla kalmıyor ve size kazandıracağı parada yüzünüzü güldürecektir. Günlük hayatımızda bayanlarımızın devamlı olarak kullandıkları takılar onlar için önemli bir süs ürünüdür. Takılar hakkında aydınlanmanız için sizlere biraz bilgi vereceğiz.

Takılar, üreten ve takan insanların ekonomik, sosyal ve dini hayatları hakkında geçmişten günümüze bize ışık tutmuştur. Tarihi ilkel boncuklar hayvan kemiklerinden ve hayvan dişlerinden yapılmışlardır. Metal aletlerin insan hayatına girmesiyle yarı değerli taşlardan da boncuklar yapılmış, bu boncuklardan ilk kolye tarzı süs eşyaları yapılmıştır. Çeşitli boncuklardan yapılmış takılar tarih boyunca tüm dünyada insanların sosyal kalitelerini belirleyen ortak bir dil olarak kullanılmıştır. Boncukların ve yarı değerli taşların insan üzerinde etkileyici bir güce sahip olduğu bilinmektedir. Ortaçağ’da boncuklar karşımıza tesbih olarak çıkmış. Tesbihler romalılardan, Müslümanlara ve tüm dinlerde kullanılmış ve günümüzdede kullanılmaktadır.

Yaşadığımız hayatta da takı insan hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Takının yaygınlaşmasıyla özellikle bayanlarda da kendi takılarını yapma arzusu artmıştır. Bayanlar kendi yaptıkları takıları satarak, aile bütçelerine yardımcı olmak, eğitmek ve boş vakitlerini değerlendirmek için takı tasarımı kurslarına gitmektedir.

Bu tarz kurslarla yaptıkları işten daha çok keyif almaları için ve daha profesyonel olmaları için çok idealdir. Kurslar ücretsiz olduğu gibi bir de çok paralı kurslar vardır. Takı kursuna giderek dilerseniz kendi yapacağınız takıları da satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Takı yapımında kullanılan başlıca teknikler: Çivileme, Kolaj, çeşitli bağlama teknikleri, misina ile kristal ve boncuk örme.

Bunun dışında çeşitli materyallerden ( bakır tel, çeşitli ipler, kumaşlar, kurdeleler, pullar, vb. tığ ve şiş ile örme vb.) kullanılarak çeşitli takı ve ev aksesuarları yapılmaktadır. Takı yapımı ve tasarımında çeşitli boncuklar ve metaller kullanılır.

Takı Yapımında Kullanılan Çeşitli Boncuklar: plastik akrilik boncuklar, tahta boncuklar, kemik boncuklar, cam boncuklar, hint boncuklar, inci, yarı değerli taşlar vb.

Takı yapımında kristalin önemi büyüktür.Swarouski ve çek kristallerinin değişik boyları ve renkleri bulunmaktadır. Boncukların arasında çeşitli metaller kullanılarak takı tasarımları yapılır. Kişiler, takı tasarlama ve yapımı aşamasında günlük sorunlarından uzaklaşırlar. Boncukların çok çeşitli ve renkli dünyasında yolculuk yapmak gerçekten çok keyiflidir.

Gerekli malzemeleri temin ederek bu takılarınız rahatlıkla satabilirsiniz. Mesela güzel tasarlanmış ve şık yapılmış takılarınızı internette güzel bir fiyata satabilirsiniz. Bir pazarda, bijüteri dükkanlarına, arkadaşlarınıza, akrabalarınıza, komşularınıza, vb. gibi satış yerleride uygundur.

Gerekli olan malzemelerini internetten veya bijüteri dükkanlarından temin edebilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız bu tarz eşyalar satan dükkanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Takı İşi Kursları : 

Takı İşini Gerçekten öğrenerek profesyonel olabilirsiniz. Alacağınız kurslar sayesinde daha şık ve güzel takı tasarımları yapabilirsiniz. Yaptığınız takı tasarımlarını ve boncuk işlerini güzel bir kazanç ile satarak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız takı işini tasarımına göre 20 tl ile 500 tl arasında bir çok internet siteleri üzerinden satmanız mümkündür.

Kurs için bazı belediyelerin düzenlemiş oldukları ücretsiz kurslara gidebilirsiniz. Böylelikle takı işi için bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca halk eğitim merkezlerinde de benzer kursları bulabilirsiniz ve İstanbul da İsmek Boncuk işleme ücretsiz kurslar vererek herkezi meslek ve iş sahibi yapıyor.

Takı işine yeni başlayanların bir ön alışveriş yapmalarına gerek yoktur . Kurslarda çoğu şey , malzemeler hazırdır. Kursa başladıktan sadece bir kaç hafta sonra en kolay öğrendiğiniz tekniklerle , seçtiğiniz takıları tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Malzeme alışverişinde aldığınız kurstaki eğitmenler mutlaka yardımcı olacaktır. İlerleyen zamanlarda , kristal boncuk , çivi, misina, tel, halka , hazır gümüş , klips gibi malzemelerle  , istediğiniz takıyı kendi zevkinize göre tasarlamanız mümkün olacaktır. Bu tarz malzemelerle ve tasarımlarla,güzel , kaliteli görünümlü yüzük , kolye , küpe takımı yapmanız 20 tl yi geçmeyecektir. Ayrıca aldığınız taşlara görede bu durum değişebilir . Mesela özel görünümlü lüks taşlar alırsanız maliyeti yükselir.Yapacağınız alış veriş çok önemlidir . Yapacağınız bilinçsiz alışveriş hem size masraflı olacaktır hemde aldığınız malzemeler doğru tasarımlarla birleştirememenize sebep olabilir.

Takı Yapımı Modelleri

Evinizde takı işi yapmaya bir firmayla başlamak için alt kısımda bullunan iletişi bilgilerini dikkatlice okumanız yeterlidir. Bir firmayla anlaşma yaptığınız halde takı işi veren firmadan alacağınız örnek takı modeli ile gerekli malzemelerle hemen takı işine başlayabilirsiniz. Muhtemelen Size gelecek olan malzemeler, gerekli penseler, ipler ve süs malzemeleridir. Geri teslim etme işlemini ise telefon yolu ile veya gelişmekte olan internet çağımızda internetten rahatlıkla firmaya ulaşarak teslim edebilirsiniz.

Ödeme Şekli : Takı işinde ödeme şekli genellikle yaptığınız takının tasarımına ve adetine göre değişiklik gösterir. Paranızı işi teslim etme esnasında peşin olarak alırsınız veya banka hesabınız varsa havale işlemi ile hemen havale edilir.

Takı işi firmalara ulaşmak için, sitemizdeki yorum kısmını inceleyerek takı işi veren firmalara ulaşabilirsiniz. Takı işi veren firmalara ulaşmak için alt kısımdaki yorum kısmına, isminizi, soyisminizi, yaşadığınız ili ve ilçeyi yazarak ek iş veren firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yorum kısmına açık adres bilgilerinizi bırakmayınız. Mesela telefon numarası, sokak numaranızı gibi bilgilerinizi bırakmayınız.

83 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir