Evde Ek İş İlanları

Evde Nasıl Dantel Yapılır ve Para Kazanılır?

Yazan  | 

Son birkaç yıl içerisinde büyük şehirlerde başlayan evde ek iş imkanları arasından kişiler kendilerine en uygun olanı seçerek çalışmaktadır. Çalışılan bu işlerden sonra ise kişilerin elde ettikleri gelir oldukça ciddi rakamlara ulaşmaktadır. Bu işlere ise en büyük talepler ev hanımları, emekli kişiler ve öğrenciler tarafından olmaktadır.

Özellikle ev hanımlarının çalışma istekleri yıllar boyunca eşleri tarafından reddedilmişti. Bunun sebebi ise kadınların herhangi bir ofiste ya da fabrikada çalışmalarının istenmemesiydi. Bu işlerden sonra ise ev hanımları, evlerinden bir yere ayrılmadan çalışmakta ve çalıştıkları kadar da ücret almaktadırlar. Hatta kendi işlerinin patronu olacaklar demek yanlış olmaz. Ev hanımlarının başvuruları dikkate alındığı zaman en çok talep edilen iş evde dantel işidir. Çünkü bu işi kadınlar bekar zamanlarından beri yapmaktadır. Birbirinden güzel dantelleri evlerinin belirli köşelerinde sergileyen kadınlar bunların haricinde bir geleneğinde sürmesinde etkili olmuşlardır. Öyle ki yıllar öncesine baktığımız zaman bu danteller bir kadının evlendiğindeki çeyizinin neredeyse tamamını oluşturuyordu. Bu konuda tecrübeli olan bayanlar ise hem bu geleneği sürdürebiliyor hem de gelir elde edebiliyorlar.

Geçmişten gelen ve yöresel ürünler arasında tutulan danteller, birçok insanın son zamanlarda belkide en çok talep gösterdiği tekstil ürünleri arasında yer alıyor. Makineli sistemlerle beraber üretimi oldukça zor olan dantellere, el emeği ile yapılanların yeri hep ayrı oluyor. Çünkü bin bir zahmetle bu işi yapan kadınların emekleri daha değerli oluyor. Eğer dantel işlerinde sizler yetenekliyseniz yapacağınız bu dantellerin pazarlamasını yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra hali hazırda bulunan dantellerinizi de satabilirsiniz. Bu ticareti bir şirkete bağlı olarak yapabileceğiniz gibi kendi işinizin patronu da olarak yapabilirsiniz.

DANTEL YAPIMI İŞİ VEREN FİRMALAR?

dantel işi veren firmalara ulaşmak için sitemizdeki verdiğimiz bilgileri inceleyerek sitemizin alt bölümünde bulunan yorum kısmını kullanabilirsiniz. Sitemize yapacağınız yorumlar sayesinde dantel işi veren firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yorum kısmına adınızı, Soyadınızı ve bulunduğunuz bölgenin bilgisini vererek firmaların ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir