Ek İş İmkanı

Evde Dantel İşi 2017 – Dantel İşi Veren Firmalar

Yazan  | 

Ekonomik sıkıntı çekenler , ev hanımlarımız , boş zamanı olan insanlarımız artık ek iş imkanlarından yararlanarak para kazanıyor ve ekonomik sıkıntıdak kurtuluyorlar. Artık günümüzde bir çok ek iş ilanı bulunmakta. Özellikle ev hanımlarımız bu tarz ek iş lere büyük ilgi göstermekte ve ek iş yaparak evlerine büyük katkıda buluyorlar. Ev hanımarımızdan sonra öğrencilerimizde büyük ilgi göstermekte , ekonomik durumu iyi olmayan ailelerimiz okutturdukları çocuklarına yeteri para veremiyorlar . Durum böyle olunca üniversite okuyan öğrencilerimizde ek iş yaparak hem ailelerine destek oluyor hemde derslerinden kalan boş zamanlarını eğlenceli bir şekilde hobiymiş gibi değerlendiriyorlar.Evde ek iş yapmanın  en büyük avantajları’da yaptığınız iş için Hiç Bir Sermaye Ödemiyorsunuz ve evinizin rahat konforlu bir yerinde para kazanıyorsunuz. kısacası kendi işinizin kendi patronu olabiliyorsunuz diyebiliriz, çalışma saatlerini kendiniz belirliyorsunuz. Peki Ek İş Yapmak bu kadar avantajlı ve kolay İse Sizde Evinizde Ailenize , Kocanıza ve Kendinize  Para Kazanarak Katkıda Bulunmak İstemezmisiniz ?

Gün geçmiyorki artmakta olan işsizlik sorunlarımız, yaşam zorlukları bizleri mecburak ek iş yapmaya zorluyor. Bu ek iş ilanlarından bir tanesine evde dantel işidir.Dantel işi özellikle ev hanımlarımız için ideal olan bir hobidir. Bazı zorlukları olsada ,aslında el becerisi ve alışkanlıkla bu işi nasıl yaptığınızın farkında bile olmayacaksınız. Danteller günlük hayatımızda bir çok süslemede kullanılmaktadır. Danteller hakkında kısaca bilgi verecek olursak:

Dantel her türlü iplikle örülen veya bir kumaşın kenarına işlenen, ağa benzeyen süs malzemesidir.Dantelin masa örtülerinde, sehpa örtülerinde ve giyim ürünlerinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ve yanı sıra tarihimizde önemli yer teşkil etmektedir.Yörelere göre değişiklik gösteren dantel çeşitleri , birazda olsa o yörenin gelenek ve göreneklerini yansıtmaktadır. Günümüzde bir çok dantel çeşidi vardır. Bunları internette araştırma yaparakta detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Ama www.ekisverenfirmalar.com adresi olarak sizler için biraz araştırdık ve en basit olanlarını sizlere sunuyoruz.

1.Vitrin Dantelleri : Genelde vitrin dantelleri , yemek masası, yemek takımları, konsolllarda ve vitrinlerde yer göstermektedir. Salonda vitrinleri süslemek için kullanılır. Ayrıca gümüş takımlarındada kullanarak daha kaliteli bir salon görüntüsü elde edebilirsiniz.

2.Dantel Klozet Takımları : Salonlarda , oturma odalarında ve mutfakta yer göstermekte olan dantelleri sonraları şimdide banyolarımızda yerini almaya başladı .

3.Dantel Tepsi Örtüleri : Dantel tepsi modelleri günümüzde yerini kaybediyor gibi gözüksede , aslında hala kültürümüzü genişletmesi için hala gelin çeyizlerinde bulunduruluyor.

4.Fiskos Sehpa Dantelleri : Fiskos sehpalar, sehpaların üzerini süslemek için kullanılır. Yanı sıra dantelle kaplanmış olan sehpanınz üzerine bir vazoda eşlik edebilir.

5.Dantel Bebek Elbiseleri : Bebek elbiselerinde kullanılan dantel modelleri, Özellikle kıs çocukları için en iyi süs, dantelle, fiyonklarla, kurdelelerle süslenen giyim ürünleridir.

6. Dantel Masa Örtüleri : Dantel masa ürünleri , dantel grubunun en zahmetli çeşididir. Küçük Küçük örülen danteller birleştirilerek masayı kaplıyacak bir şekilde tasarımlanır. Ama yaptığınız iştende büyük zevk alırsınız.

7. Dantel Kese : Dantel keselerin varoluş hikayesi çok eskilere dayanır. Eskiden dantelden kese yapan insanlar , bu keselerin içlerine lavanta koyarak hem güzel kokması için , hemde böceklenmeleri önlemek için garderop içine veya çekmecelere koyarlarmış.

8. Damat Havlusu : Damat havlusu , dantellerle süslenmiş havluya denir. Genç kızlarımız için önemli olan bir çeyiz eşyasıdır. Adetimizide çeyizin içinde olmazsa olmazlardan birisidir.

9. İğne Oya Dantelleri : İğne oyasının, yapı malzemesi iğne ve ipliktir. İşlem iğnenin çekilmesiyle oluşan ilmiklerin ya da düğümlerin üst üste tutturulmasıdır.  Küçük iğnelerle düğümlenerek yapılan oyaların düğümleri sıkıştırıldıkça örgü gözleri de ufalmaktadır. İğne üzerine iplikle ilmik atarak ve iğneyle ipliği bu ilmik içinden çekerek oluşturulan oyaların, üçgen ve kare olmak üzere iki ilmek çeşidi bulunmaktadır.

10. Çarşaf Bağlama Modeli : Anadolu kültüründede olduğu gibi danteller çarşaflarada güzel süs ürünüdür. Danteller şiş, tığ, iğne, mekik, firkete ve el düğümü gibi çeşitli malzemelerle örülür. Kültürü büyük olan bir süslemedir.

Evde dantel işi bayanlar için bir çocuk oyuncağıdır. Zor gibi görülsede aslında el becerisi ve alışkanlık ile çok çeşit dantel modelleri elde eebilirsiniz. İsterseniz dantel işini kendi imkanlarınızlada yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri temin edip hemen başlayabilirsiniz. Aklınızdaki güzel tasarımlarla , şık ve ilginç dantel modelleri çıkarabilirsiniz. Bu yaptığınız dantelleri ise süs dükkanlarına, çeyizlik eşya satan dükkanlara, hediyelik eşya satan dükkanlara, arkadaşlarınıza , akrabalarınıza, komşularınıza, çeyiz hazırlayan bir tanıdığınıza rahatlıkla satabilirsiniz.

Çeşitli Dantel işi Modelleri – Dantel işi Yapmak

Evde dantel işini yapmaya karar verdiyseniz, eve dantel işi veren firmalara ulaşarak, dantel işi ile ilgili alacağını örnek dantelle ve gerekli malzemelerle birlikte hemen başlayabilirsiniz. Dilerseniz dantel işini grup halinde yaparak hem seri olursunuz hemde daha çok para kazanırsınız. Genellikle firmalardan alacağınız malzemeler, dantel örgüsü için özel ipler, tığ , şişler ve bir iki süs malzemesidir. İşi teslim için ise dantel örgüsünü bitirdikten sonra telefon yolu ile yada çağımızda yaygın kullanılan internet yolu ile haberdar ederek anında teslim edebilirsiniz.

Ödeme Şekli : Dantel işinde ödeme genellikle dantelin modeline göre ve verilen iplik başına göre değişir. Ödemeleri, iş telimatı sırasında hemen peşin olarak alırsınız. Dilerseniz banka hesabı ile havale işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca dantel işi veren firmalara ulaşabilmek için sitemizin yorum kısmını kullanarak ek iş veren firmalara ulaşabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Yorum yaparken sadece e mail adresi, yaşadığınız il ve ilçeyi yazınız. Eğer yazacağınız acık adres bilgileri, Sokak numarası, ev adresi veya telefon numarası gibi durumlarda bazı arkadaşlar sizleri rahatsız edebilir. Böyle oluşacak herhangi bir sorumda sitemiz hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

48 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir