Ek İş İlanları

Ev Yapımı Zeytin İle Ek İş İmkanı

Yazan  | 

Sofralarımızın, özellikle de kahvaltılarımızın vazgeçilmezi zeytinlerin nasıl hazırlandıklarını hiç merak ettiniz mi? Sağlık kaynağı olan, dünyanın en faydalı besinlerinden biri olan zeytin kesme, yarma ve kırma özellikli yapım aşamaları ile sofralarımızda yerini alıyor. Bugün sizler için kırma zeytini ve bu zeytin kırma işinden nasıl para kazanabileceğinizi araştırdık ve yazdık. Adeta zeytin cenneti olan ülkemiz de ek gelir fırsatı arayan kişiler için bu değerli besin iş fırsatları da doğuruyor. Belki bir çoğunuz hayatında hiç zeytin kırma işi yapmadı, hatta yapılırken görmedi bile. Fakat gözünüzde büyütecek kadar zor bir iş değil merak etmeyin. Evde Kırma Zeytin İşi ile ek gelir elde etme yollarına geçmeden önce, bu zeytin kırma işi nasıl yapılıyor, bu zeytinler nasıl kırılıyor onları inceleyelim.

İlk önce sert bir zemine ihtiyacınız olacak. Zeytinleri bu sert zemine koyarak temiz bir taş yada temiz bir çekiç yardımı ile çok sert olamamak şartıyla hafif vuruşlar ile zeytinlerde yarık açmaya başlıyorsunuz. Kırdığınız her zeytini önceden hazırladığınız su dolu bir kaba koymanız gerekiyor aksi halde zeytinler kararma yapıyor. Bu su dolu kap olabildiğince geniş olmalı. Kırma işlemi bittiğinde tüm zeytinler bidonlara yada şişelere dolduruluyor. Her gün bir defaya mahsus bu şişe ve bidonlardaki su değiştiriliyor. Buradaki amaç zeytinlerin acılığını almak. Bu süre ortalama 10 gün sürüyor. Son olarak salamura suyunu hazırlayarak şişlerde bekleyen zeytinlerin üzerini dolduruyorsunuz.

Evde Kırma Zeytin İşini kimseye bağlı olmadan kendiniz yaparak satabilir yada ülkemizde bol bulunan zeytin işletmeleri ile anlaşarak evinizden bu işi yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede hem siz gelir elde ediyorsunuz hemde zeytin firmaları zamandan kazanıyor. Diğer evden ek gelir işlerine göre kazancı biraz daha fazla olan zeytin kırma işi iş arayanlar, aile bütçesine en azından mutfak masrafını karşılayarak destek olmak isteyenler için biçilmiş kaftan adeta. Evlere zeytin kırma işlerini veren firmaları internet üzerinden bulabilir, evinizde çalışarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu lezzetli besinin yapımında sizinde bir katkınız bulunsun hemde üzerine para kazanmaya başlayın.

ZEYTİN İŞİ VEREN FİRMALAR:

Zeytin işi yapmak istermisiniz. Zeytin işini yapmak için bir firmaya ihtiyaç duyabilir veya kendi imkanlarını ile satışını yapabilirsiniz. Zeytin işi veren firmalara ulaşmak için yorum kısmına yorumlarınızı bırakabilir ve firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir