İş İlanları

Emniyet Genel Müdürlüğü 78 Personel Alımı

Yazan  | 

Emniyet Genel Müdürlüğü en son yapmış bulunduğu duyurusuna göre personel eksikliğini tamamlamak üzere farklı bölgelerde toplamda 78 personel alacak. Adaylar başvuruda bulunabilmeleri için öncelikle Emniyet Genel Müdürlüğü nün aradığı şartlara uygun olmaları gerekmektedir. Aranan en temel şartlardan birisi ve adayları en çok zorlayan şartlardan birisi olan KPSS malesef Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışmak isteyen adayları bu ilan da da zorluyor. Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca KPSSP94 puan türünden olmalıdır yani Lise Mezunu olmak zorundadırlar. Aranan şartların tamamını taşıyan adaylar ise yapılacak olan sözlü ve uygulamalı sınava katılarak başarılı olan adaylar kadroya alınacaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğü 4 farklı ilan ile 15 adet Sıhhi Tesisat Teknisyeni, 15 adet Elektrik Teknisyeni, 25 adet Hizmetli  ve 23 adet Aşçı olmak üzere toplamda 78 kişi alacak. Peki Hangi İllere alım yapılacak ?

Aşçı Kadrosuna, Adıyaman, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Rize, Şırnak, Tunceli illerine alınacak.

Hizmetli Kadrosuna, Bitlis, D,yarbakır, Hakkari, Kars, Rize ve Tunceli İllerine alınacaktır.

Elektrik Teknisyeni Kadrosuna, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Hakkari, Rize, Şırnak, Tunceli illerinden,

Sıhhi Tesisat Teknisyeni Kadrosuna, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Rize, Şırnak ve Tunceli illerine.

Başvuruda bulunacak adaylardan aranan diğer şartlar ise, 657 sayılı devlet memurlarının 48. maddesindeki şartları taşımaları, Herhangi bir sağlık açısından problemi olmaması ve Emniyet Genel Müdürlüğünce aranan sağlık şartlarını taşımaları, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları, her kadro için aranan özel şartları taşımaları, en az lise mezunu olmaları, yapılacak sınavda başarılı olmaları şartları aranmaktadır. Bu şartları taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir. Şartları taşımayan adayların başvuruları ise kesinlikle kabul edilmeyip geçersiz sayılacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar her kadro için farklı başvuru tarihleri bulunmaktadır. Sıhhi tesisat teknisyenleri 30 Ocak 2017 ile 03 Şubat 2017 tarihleri arasında, Elektrik Teknisyenleri 16 Ocak – 20 Ocak 2017 tarihlerinde, Hizmetliler 23 Ocak 2017 ile 27 Ocak 2017 tarihlerinde ve Aşçılar 09 Ocak 2017 ile 13 Ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmekte olup istenilen belgeler ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. Adaylardan başvuru esnasında, Kimlik belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf, Diploma ve KPSS sonuç belgeleri istenecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir