Ek İş Veren Firmalar

E- Kitap Yazarlığı Yapmak

Yazan  | 

Geçtiğimiz yirmi yıl ile bugün kıyaslanmaya çalışılsa, büyük bir farklılığın meydana geldiğini görürüz. Çünkü sosyal bağlar geçtiğimiz yıllarda insanlar arasında daha kuvvetliydi. Ama zamanla teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal bağlar biraz daha önemini yitirmiştir. Bunun nedeninin ilk sırasında ise internet vardır. Bu sayede bireyler en güzel aktivitelerden olan gazete okuma işlemini bile internet vasıtası ile yapmaktadır.

Geçtiğimiz dönemlerde birçok alışkanlığın artık bugünlerde olmamasının birinci nedeni olan internet kullanımı, alışkanlıklarımızdan uzaklaşmamıza neden olurken uzmanlar tarafından zararlı olarak adlandırılan bazı alışkanlıkları da meydana getirmektedir. Bu alışkanlıklar ise sosyal paylaşım hesaplarıdır. Bireylerin neredeyse gün içerisinde karşılaştığı tüm olayları ya da güzel bulduğu sözleri paylaştıkları sosyal paylaşım siteleri insanların vakitlerinin büyük bir çoğunluğunu almaktadır. Bunun yanı sıra bireylerin bir sanat olarak gördükleri kitap ya da gazete yazarlığı da eski önemini yitirmiştir. Çünkü bireyler internet vasıtası ile birçok kitap, gazete ya da dergiye ulaşabilmektedir. Bu durumdan dolayı sayısı oldukça azalan yazarlar yerini e yazarlara bırakmıştır. E yazarlar ise internet aracılığı ile yazdıkları kitapları paylaşmaktadırlar. E- Kitap Yazarak Para Kazanmak isteyen bireyler ise öncelikli olarak blogları kullanmaktadırlar. Yazdıkları kitapları internet aracılığı ile paylaşan bu kişiler, bloglarına aldıkları reklamlar sayesinde okunan ya da indirilen her kitapları karşılığında ücret almaktadırlar.

İnternetin kullanımının çok fazla olduğunu düşürsek e kitap yazarlığı sayesinde binlerce kişi ek gelir elde edebilirler. Hem bin bir zahmetle yazdıkları yazılarını daha fazla kişiye ulaştırabilirler hem de çağın gereklerine uygun bir şekilde hareket ederler. Gelir sağlama konusunda da sıkıntı yaşamayacak olan yazarlar, internetin getirisi en yüksek sektörlerden birisi olduğunu bilmekte ve bundan dolayı da bu sektöre büyük ilgi göstermektedirler.

2 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir