Ek İş Veren Firmalar

Dizilerde Figüranlık İşi Veren Firmalar

Yazan  | 

Dizilere ve filmlere oyuncu yetiştirmek ya da yetenekli oyuncuları bulmak adına faaliyetlerini sürdüren bu ajanslara başvurular, her yaş grubundan yapılmaktadır. Özellikle ülkemizde çekilen filmlerde tarihi konuların işlenmesi, film oyuncularının yanı sıra figüran arayışlarını da artırmaktadır. Çekilen bu sinema filmlerinde figüran olarak görev alacak kişiler kısa süreli oyunculuk yeteneklerini sergilemekte ve böylece de kendilerine ek gelir sağlamaktadırlar. Ülkemizde figüran olarak iş başvurusu yapan kişilere baktığımız zaman öncelikli olarak kendi yeteneklerini sergilemek isteyen genç kişileri görmekteyiz. Bu kişiler sinema sektöründe kendilerini göstermek için figüranlıktan işe başlamaktadırlar.

Dizilerde figüranlık yaparak ek gelir elde etmek isteyen kişilerin ise öncelikli olarak diksiyonlarını geliştirmeleri ve öz güvenlerinin de yerinde olması gerekmektedir. Çünkü kamera karşısında ve ışıklarla beraber gerçekleştirilen figüranlık, sanıldığı gibi basit değildir ve kişilerin gerçekten yetenekli olmaları gerekmektedir. Büyük şehirlerde dizi çekimlerinin daha çok yapıldığını söyleyebiliriz ve bu sektörün en çok gelişim gösterdiği ilimiz İstanbul’dur. Bu ilde yer alan ve sayısı oldukça fazla olan oyuncu ajanslarına başvurarak kendinize bir ek gelir imkanı sağlayabilir, yeteneklerinizi sergileyebilir ve keşfedilmek adına adım atmış olabilirsiniz. Böylece dizi ve filmlerde imrenerek baktığınız kişiler kadar büyük filmlerde ya da dizilerde oynayabilir, ekonomik durumunuzu da çok üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Bu ajanslara başvururken ise tercih edilen adayların büyük bir çoğunluğu üniversitelerde tiyatro eğitimi almış kişilerdir.

FİGÜRANLIK İŞİ VEREN FİRMALAR:

Çeşitli figüranlık işi veren firmalar mevcuttur. Sizlerde farklı firmalar ile tanışmak ve çalışmak isterseniz bu yazımızın altına yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Bırakacağınız yorumlar sayesinde farklı bölgelerde çekilen dizilere katılabilir ve bir figüranlık rolü de siz alabilirsiniz. Yorumlara, adınızı, soyadınızı, e posta adresinizi ve tecrübenizi paylaşarak firmaları sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir