Ek Gelir

Çorap İşi 2017 – Eve Çorap İşi Veren Firmalar

Yazan  | 

Gün geçmiyor ülkemizde işsiz insan sayısı artıyor. Günden güne zorlaşan hayatımızda para kazanmak git gide zorlaşıyor.Ev hanımlarımız evlerinde boş zamanlarını değerlendirememekte , evlerine bir katkıda bulunamamakta . Yada daha önce çalışmış ama cocuk sahibi olmuş ve mecbur işi bırakmak zorunda kalmış yeni annelerimiz de evlerine katkıda bulunamıyor . Durum böyle olunca yaşantımız dahada zorlaşıyor , evde sadece bir kişinin çalışması , eve para getirmesiyle hayat istenilen gibi yaşanmıyor . Emekli olmuş emektarlarımız boş zamanlarını değerlendirmek ve ek gelir elde etmek istiyor .

Yaşam şartları böylesine zor olunca hayat bizleri mecburen ek iş yapmaya zorluyor. Bir çok ek iş ilanı bulunmakta ama bunların içinden en zevkli ve en en eğlenceli olanı evde çorap işidir. Evde çorap işi sizin hiç zorlanmadan yapabileceğiniz ve ek gelir elde edebileceğiniz bir iştir. Bildiğimiz gibi çoraplar günlük hayatımızda olmazla olmaz bir ihtiyacımızdır. Çorabın günlük hayatımızdaki yerinden ve öneminden biraz bahsedecek olursak :

Çoraplar ayağa giymek için örülen giysiye denir. Çoraplar insanların günlük yaşantılarındaki rahatlıklarında ve yaşam kalitesinde önemli yere sahip olmasının yanı sıra, şıklığı kaplayan, kişiyi yansıtan, oldukça önemli bir giyim ürünüdür. Çoraplar tarzın ve şıklığın en göze çarpan detayıdır. Çoraplar ayak sağlığı ve gün boyu rahatlık için  sanıldığından daha önemlidir. Nefes alan ve rahat ayaklar kişinin gün boyu yaşam kalitesini arttıracaktır ve gün boyu sağlık , mutluluk sağlayacaktır.

Çoraplar günden güne çok daha önemli bir moda unsuru olarak öne çıkmaktadır. Özellikle gelişmiş ülkelerde çorap , ayakkabı ve aksesuar kadar değişik modellerde faliyet göstermekte, her kıyafeye göre farklı farklı desenler üretilmekte. Gelişmiş ülkeler çorapta ne kadar kaliteli olarak gelişsede, Türkiyede de irili ufaklı , büyük firmalar, yaşam kalitesi arttırmak için kaliteli çoraplar üretmekte. Dünyada en kaliteli çorapların bir kısmı türkiyede üretilmektedir.

Piyasada her insanın yaşam standartı ve yaşam kalitesine uygun çorap vardır. Bir çok çeşit çeşit , farklı materyallerde çorap üretimi vardır. Çorapların bir çoğu büyük fabrikalarda üretilir. çok çeşit çorap, örme makineleri ile imalat edilir. Herkesin göz rengine göre , tarzına göre çorap üretilir. Fakat bazıları ise süslü çoraplardan hoşnut kalırlar. Süslü derken , yani çorapların kenarlarına dikilmiş kurdele gibi , yada boncuklarla süslenmiş çoraplar yada pullarla süslenmiş çoraplardır. Ama bu tarz süslemeleri hiç bir makine yapamamaktadır. Durum böyle olunca büyük çorap firmaları bu tarz işler için ayrı bir işçi tutarak ona ,yemek, sigorta, yol masarafı gibi masraf harcamak yerine , evlerinde çorap işi yapmak isteyen kişilere vermektedirler.

İsterseniz ise kendiniz bu tarz hazır çorapları temin ederek ve gerekli malzemelerle süsleyerek , etrafınızda olan arkadaşlarınıza, akrabalarınıza, komşularınıza ve bazı küçük işletmelere satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Elinizin hızlılığı ve el becerisiyle bu işe çok çabuk alışacağınız umuyoruz. Tamamen sizin haley gücünüze bağlı olarak çok farklı tasarımlarda , şık bir çorap elde edebilirsiniz. İsterseniz bu tarz işleri ufak çaplı guruplarda kurarak daha hızlı bir şekilde ve daha farklı tasarımlarda süsleme yapabilirsiniz.

Evde Çorap İşi Modelleri

Evde çorap işi yapmaya karar kıldıysanız, tek yapmanız gerek eve çorap işi veren firmalardan alacağınız örnek süslenmiş çoraplarla ve gerekli malzemelerle , hemen başlayabilirsiniz. Muhtemelen çoraplar size hazır şekilde gelecektir. sizler ise bu çorapları şık kurdelerle ve boncuklarla , silikon tabancası yardımıyla yada iğne iplik yardımı ile örneğe göre süslemeniz. Çorap işini teslim etmesi ise , işi bitiminde firmaya telefon yada gelişen internet çağımızda internet yardımı ile haber vererek teslim edebilirsiniz.

Ödeme şekli : Çorap işinde ödemeler süslediğiniz çoraba göre ve süslenilen çorap adetine göre değişir. Paranızı hemen iş tesliminde peşin olarak veya banka hesabınız varsa havale yöntemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Çorap işi veren firmalara ulaşmak için sitemizin yorum kısmı kullanınız. Yapacağınız yorumlar sayesinde çorap işi veren firmalar sizlere ulaşabilirler. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunlar, yorumlarınızı yaparken lütfen açık adres bilgisi ve telefon numaralarınızı vermeyiniz. Nedeni ise, bazı kötü niyetli arkadaşlar sizlerin bilgilerinizi kullanarak sizleri rahatsız edebilirler. Bu durumda sitemiz sorumlu olmaz.

108 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir