Ek Gelir

Çeşitli Ürünleri Süsleyerek Ek Gelir Sağlamak

Yazan  | 

Son zamanlarda dünya genelinde olan işsizlik ve geçim sorunu ülkemizde de uzun yıllardan beri hissedilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında iş bulamayan halk, özel şirketlerde de verilen düşük ücretlerle beraber oldukça zor günler geçirmekteydi. Diğer aile bireylerinin de aile ekonomisine katkıda bulunmak için iş hayatına atılmaları bu duruma çözüm bulamamış ama yine de aileleri rahatlatmıştır.

Özellikle iş bulmak ümidiyle kırsal kesimden kent bölümlerine olan göçler hem nüfusu anlamsız bir şekilde artırmış hem de işsizlik sorununun daha çok hissedilmesine neden olmuştur. Çalışacak olan nüfusun bu derece fazla olmasını ise değerlendirmek isteyen bazı firmalar, evlere işler vermektedir. Evde ek iş adı altında televizyonlarda, gazetelerin ilan sayfalarında ya da internet sitelerinde bu ilanlara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu iş ilanlarında amaç ise bireylerin çalışma hayatına katılması, boş vakitlerini değerlendirmeleri ve bu boş vakitlerden kazanç elde etmelerini sağlamaktır. Firmalar ise burada kendi üretimleri hızlandırıyor ve bazı küçük firmalar bile bu iş ilanlarını yayınladıktan sonra ithalat yapmaya başlamışlardır. Özellikle emekli olmuş bireyler, ev hanımları ve üniversite öğreniminde olan öğrenciler bu işlere çokça talep göstermektedir. Evde ek iş olarak adlandırılan bu işlerden bayan ve öğrenciler tarafından en fazla talebin yapıldığı evde süsleme işidir. Bu işle beraber kişilere bazı ürünler verilir. Bunlar biblo ya da vazo olabilir. Bunun beraberinde de bazı süs malzemeleriyle yapıştırıcı tarzı materyaller verilir. Bireylerin burada yapması gereken istenilen özelliklere uyularak vazo ya da bibloların süslenmesini yapmaktır. Oldukça kolay bir şekilde gerçekleşecek olan bu işlerde kişiler kazançlarını aylık ya da haftalık periyotlarla şirketlerden alacaktır. Aldıkları ücret ise yaptıkları iş sayısına bağlı olarak artacaktır.

SÜSLEME İŞİ VEREN FİRMALAR:

Evinize veya herhangi bir mekanınıza çeşitli süsleme işleri almaya ne dersiniz. Süsleme işi veren firmalara ulaşmak oldukça kolay olmakla birlikte bu işten de para kazanmak çok kazançlıdır. Sizde çeşitli süsleme işi veren firmalara ulaşarak bu işten ek gelir sağlayabilirsiniz. Firmalara ulaşmak için sitemizdeki bilgileri inceleyebilirsiniz.

1 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir