Ek İş İlanları

Boncuk İşi 2017 – Eve Boncuk İşi Veren Firmalar

Yazan  | 

Günümüzde boncukların kullanım alanı çok yaygındır.Boncuk ,cam, taş ,sedef , inci , fildişi, boynuz , kemik ,tahta , metal, plastik gibi maddelerden yapılan , genellikle iplik , misina  ve telin içinden geçebilmesi için ortası delik , bir çoğu yuvarlak renkli süs tanesidir. Boncuklar genellikle süs malzemesi olarak kullanılır , gergedanlık , bileklik , nazar boncuğu , tesbih ve tekstil ürünlerinin süslenmesinde kullanılır .Ayrıca boncuklar gelinlik , nişanlık , abiyelerde de kullanılır .

Boncukların kullanım alanı bu kadar çok olunca bir çok tekstil firmaları ve takı firmaları evlere ek iş veriyorlar. Evde boncuk işini çok kolay ve yorulmadan yapabilirsiniz. Evlerinde boş zamanı olan ev hanımlarımızın özellikle ilgisini çekebilecek bir iştir evde boncuk işi . Evinizde rahat bir ortamda , evinizin düzenini bozmayacak bir köşede rahatlıkla boncuk işini yapabilirsiniz. Öğrencilerimizinde büyük ilgisini çeken boncuk işinin kazancıda ilgi çekicidir. Her ev kadını evlerinde geçirdikleri boş zamana yanarak ve evlerine katkıda bulunamadıkları için büyük sıkıntılar çekiyorlar. Ama artık evde boncuk işi yaparak evinize katkıda bulunabilirsiniz. Kazanacağınız parayla çoluk çocuğunuzla güzel vakitler geçirebilir yada çocuğunuzun okul ihtiyaçlarını karşılayarak evinize büyük katkıda bulunabilirsiniz. Okuyan öğrencilerimizinde kolaylıkla yapacakları boncuk işi kendilerine ve ailelerine büyük katkıda bulunacaklardır . Hatta bu işi devamlı yaptığınız müddetçe boncuk işini meslek haline getirebilirsiniz.

Ayrıca Evde Boncuk İşi ni kendi imkanlarınızla yaparak satabilirsiniz. Yaptığınız boncukları dilerseniz arkadaşlarınıza satabilirsiniz . Yada büyük takı firmalarına , mağazalara , dükkanlara da satabilirsiniz. Hatta satma işinden ziyade güzel boncuklardan kendinize takı bile yapabilirsiniz. Zaten son yıllarda ahşap boyama , resim yapma gibi el sanatlarının yanı sıra takı tasarımı işi en popüler hobi haline gelmiştir.

Boncuk İşi Kursları : 

Boncuk İşini Gerçekten öğrenerek profesyonel olabilirsiniz. Alacağınız kurslar sayesinde daha şık ve güzel takı tasarımları yapabilirsiniz. Yaptığınız takı tasarımlarını ve boncuk işlerini güzel bir kazanç ile satarak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız boncuk işini tasarımına göre 20 tl ile 500 tl arasında bir çok internet siteleri üzerinden satmanız mümkündür.

Kurs için bazı belediyelerin düzenlemiş oldukları ücretsiz kurslara gidebilirsiniz. Böylelikle takı işi için bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca halk eğitim merkezlerinde de benzer kursları bulabilirsiniz ve İstanbul da İsmek Boncuk işleme ücretsiz kurslar vererek herkezi meslek ve iş sahibi yapıyor.

Boncuk işine yeni başlayanların bir ön alışveriş yapmalarına gerek yoktur . Kurslarda çoğu şey , malzemeler hazırdır. Kursa başladıktan sadece bir kaç hafta sonra en kolay öğrendiğiniz tekniklerle , seçtiğiniz boncukları tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Malzeme alışverişinde aldığınız kurstaki eğitmenler mutlaka yardımcı olacaktır. İlerleyen zamanlarda , kristal boncuk , çivi, minisa , tel, halka , hazır gümüş , klips gibi malzemelerle  , istediğiniz takıyı kendi zevkinize göre tasarlamanız mümkün olacaktır. Bu tarz malzemelerle ve tasarımlarla,güzel , kaliteli görünümlü yüzük , kolye , küpe takımı yapmanız 20 tl yi geçmeyecektir. Ayrıca aldığınız taşlara görede bu durum değişebilir . Mesela özel görünümlü lüks taşlar alırsanız maliyeti yükselir.Yapacağınız alış veriş çok önemlidir . Yapacağınız bilinçsiz alışveriş hem size masraflı olacaktır hemde aldığınız malzemeler doğru tasarımlarla birleştirememenize sebep olabilir.

BAZI TAKI TASARIMI KURSLARI

İSTANBUL
Erguvan Sanat Merkezi 0216 338 16 38
Odak Sanat 0212 320 45 94
Mahreç Sanatevi 0212 527 67 31

BURSA
Ekim Sanat Atölyeleri 0224 224 75 57

İZMİR
Akademi Ege 0232 489 85 00

Boncuk İşi İçin Malzeme Seçimi

Genellikle size lazım olacak malzemeler , ipler , yüzük ölçü çubuğu , mum ağacından boncuk , parlak boncuklar ve pense dir.

İpler : Boncuk tasarımında kullanacağınız iplikler , malzemenin içeriğine ve boyutuna göre değişir. Genellikle inci boncuğu diziminde ince iplikler kullanılır ve piyasada bir çok renkte bulunabilir .  İnci ve boncuk dizmek için tercih edilen naylon iplik, iğneli veya iğnesiz olarak kullanılır; en çok kullanılan cinsi saydam ve 0.25 cm olanıdır. Ham veya mumlu ip ise yazlık takılarda tercih edilir. Gümüş ya da altın metal ipler daha çok sallantılı kolyeler, boyunluklar ve sert kolyeler için idealdir.

Yüzük ölçü çubuğu: Yüzük ölçüm çubuğu yüzük yapımının en gerekli malzemesidir. Çünki parmak çapının ölçümünü bilmeniz gerekir.

Boncuklar : Ahşap boncuklar kolye yapımında doğal görünümüyle tercih edilen önemli malzemedir . Parlak boncuklar ise penye ürünlerinde süslemede , bileklik ve gergedanlık yapımında tercih edilen bir malzemedir.

Penseler : Takının farklı kısımları için farklı penselere ihtiyaç duyulur . Küçük daireler ve metal telden küpeler yapmak için yuvarlak uçlu, klips kısımlarını sıkıştırmak veya daireleri kapatmak için yarı yuvarlak uçlu ve son olarak bazı durumlarda teli daha iyi kavrayabilmek için düz uçlu penseler tercih edilir.

 Malzemeeri genellikle internetten temin edeceğiniz gibi iş hanlarından da bulabilirsiniz. Büyük şehirlerde sadece boncuk işi için bulunan iş hanları bulunur. İzmir , İstanbul Ankara gibi .

Eğer Evde Boncuk İşi yapmaya karar verdiyseniz , ve Boncuk İşi Veren Firmalarından alacağınız örnek dizilmiş boncuk işleriyle ve malzemeleriyle Boncuk İşi ne Başlayabilirsiniz. Muhtemelen eve gelecek olan boncuklar paketlenmiş olarak gelirler . Gerekli araç gereçlerde bunlarla beraber gelir. Ev hanımlarımız boncuk işiyle istedikleri geliri elde edebileceklerdir. Özellikle öğrencilerimizin gençlik ruhu ile gelen el becerileriyle gereğinden hızlı ve kolaylıkla boncuk dizebilirler . İşin dışında çok farklı tasarımlarla kendiniz yaparak firmaya kendinizi sevdirebilir ve devamlı işçi olabilirsiniz.

Ödeme şekli : Evde boncuk işi veren firmalar , genellikle verdikleri boncuk işleriyle adet başına ücret öderler . Ve iş bitiminde ücreti her hangi bir gecikme yapmadan öderler. Ödemeleriniz genellikle elden alırsınız. Ancak dilerseniz banka hesabınız var ise banka numarası ile de ödemenizi alabilirsiniz.

Boncuk işi veren firmalara ulaşmak istiyorsanız sitemizdeki yorum bölümünü kullanarak ek iş veren firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yorumlarınızı yaparken lütfen açık adres bilgisi vermeyiniz. Açık adres bilgisi veya telefon numarası bırakırsanız oluşacak sorunlarda, yani rahatsız edilmeniz durumunda sitemiz bu durumdan sorumlu değildir.

Ayrıca alt kısımda çeşitli boncuk modellerine ulaşarak boncuk işi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Boncuk İşi Modelleri

99 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir